Iga Świątek - Mihaela Buzarnescu: wynik meczu i relacja, Polska - Rumunia - Billie Jean King Cup - tenis

15/04/2022, 14:51 GMT+2

Iga Świątek doskonale zaprezentowała się przed polską publicznością w swoim pierwszym meczu rywalizacji w ramach Billie Jean King Cup w Radomiu. Najlepsza zawodniczka światowego rankingu bez najmniejszych problemów pokonała Mihaelą Buzarnescu 6:1, 6:0. Biało-Czerwone prowadzą po pierwszym dniu rywalizacji z Rumunią 2:0.

Przed meczem Świątek pierwszy punkt dla Polski wywalczyła Magda Linette. Pokonała ona Irinę-Camelię Begu 6:1, 4:6, 6:2.

Dominacja Świątek

W drugim spotkaniu dnia faworytka była oczywista. Pierwsza rakieta świata miała bowiem zagrać ze 123. zawodniczką w rankingu WTA. Faktycznie, różnica klas między obiema zawodniczkami była w piątek bardzo widoczna.
Świątek od samego początku narzuciła rywalce zabójcze tempo. Dwa pierwsze gemy wygrała bez straty punktu. Po 9 minutach prowadziła już 3:0. Nie minął nawet kwadrans, a Polka po raz drugi przełamała rywalkę. W tym momencie w wygranych punktach prowadziła 16:3.
Świątek ostatecznie wygrała seta 6:1. Nie namęczyła się za wiele, bo na korcie przebywała przez niespełna pół godziny. To była pełna dominacja i mecz do jednej bramki.
W drugiej odsłonie meczu nic się zmieniło. Spotkanie nadal było jednostronne, a kibice licznie zgromadzeni na hali w Radomiu mogli delektować się wyśmienitą postawą Świątek. Po koncertowej grze w drugim secie Polka zmiotła z kortu przeciwniczkę 6:0.

Krok od finału

Stawką spotkania Polska - Rumunia jest awans do listopadowego turnieju finałowego Billie Jean King Cup (z udziałem dwunastu drużyn). Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie się on odbędzie. Po pierwszym dniu rywalizacji z Rumunkami Biało-Czerwone są już bardzo blisko osiągnięcia celu.