Iga Świątek - Aryna Sabalenka: wynik na żywo i relacja live - finał turnieju WTA w Stuttgarcie - Tenis

23/04/2023, 10:30 GMT+2

Iga Świątek triumfuje w Stuttgarcie. Polka po wspaniałym meczu pokonała Arynę Sabalenkę 6:3, 6:4 i świętuje 13. tytuł w karierze.

Co za powrót po kontuzji?! Iga była dziś po prostu nie do pokonania.
Świątek - Sabalenka 6:3, 6:4. Koniec! Polka w znakomitym stylu rozegrała ostatniego i może świętować. Genialny mecz w jej wykonaniu!
40-0. Są piłki mistrzowskie!
30-0. Świątek wytrzymała długą wymianę i zmusiła rywalkę do błędu.
15-0. Znakomita akcja Igi. Brakuje trzech punktów.
Świątek - Sabalenka 6:3, 5:4 (II set). Idze udało się ugrać dwa punkty przy podaniu rywalki, ale na więcej nie miała szans. Za moment Polka będzie serwowała po tytuł!
Świątek - Sabalenka 6:3, 5:3 (II set). Świątek błyskawicznie wyszła na prowadzenie 40-0, ale zamknięcie gema nie okazało się wcale łatwe. Ostatecznie to się udało po błędzie Sabalenki. Brakuje już tylko jednego gema!

Świątek - Sabalenka 6:3, 4:3 (II set). Kilka naprawdę spektakularnych uderzeń po stronie Polki, ale Białorusinka obroniła się dzięki potężnemu serwisowi. Gra gem za gem jest dla Świątek świetnym rozwiązaniem i będzie się skupiać na własnym podaniu.
Świątek - Sabalenka 6:3, 4:2 (II set). Białorusinka stara się atakować każde drugie podanie Polki i zbiera kolejne wygrywające returny. Szczęśliwie jak już dochodzi do wymian, to Świątek radzi sobie w nich bardzo dobrze. 21-latka postawiła kolejny mały krok w stronę zwycięstwa.
Świątek - Sabalenka 6:3, 3:2 (II set). Kolejny bardzo zacięty gem i Sabalenka ponownie zbliżyła się na jednego gema.
Świątek - Sabalenka 6:3, 3:1 (II set). Dwa świetne, wygrywające returny znów postawiły Świątek pod ścianą i znów Polka poradziła sobie z sytuacją w najlepszy możliwy sposób. Do obrony tytułu brakuje jej już tylko trzech gemów!
Świątek - Sabalenka 6:3, 2:1 (II set). Kapitalnie grająca Polka miała szansę na kolejne przełamanie. Tym razem Białorusinka w momencie zagrożenia rozegrała świetne akcje i się obroniła.
Świątek - Sabalenka 6:3, 2:0 (II set). Polka zaczęła od podwójnego błędu serwisowego, a za chwilę kolejny punkt rywalka. Było 0:30 i pojawiła się presja. Liderka rankingu WTA poradziła sobie z nią znakomicie i ma już dwa gemy przewagi.
Świątek - Sabalenka 6:3, 1:0 (II set). Polka zaczęła od znakomitego bekhendowego winnera, ale w kolejnych piłkach Sabalenka była zbyt skuteczna. Iga nie zamierzała jednak gema odpuścić i ambitną grą wywalczyła punkt na przełamanie. Ten zepsuła Białorusinka podwójnym błędem serwisowym. Świątek już z przełamaniem w drugim secie!
Drugą partię od podania rozpocznie Sabalenka.

Obie zawodniczki opuściły na moment kort i korzystają z krótkiej przerwy toaletowej. Wznowią grę za kilka minut.
Świątek - Sabalenka 6:3 (I set). Sabalenka zaczęła się spieszyć, a ryzyko się nie opłaciło. Białorusinka myliła się na potęgę i Iga pewnie utrzymała podanie, zamykając seta!
Świątek - Sabalenka 5:3 (I set). Zaskakujący błąd Sabalenki przy siatce i był break point dla Świątek. Białorusinka jednak obroniła się, za chwilę sytuacja powtórzyła się, ale za trzecim razem już nie dała rady! Przełamanie!
Świątek - Sabalenka 4:3 (I set). Znów nie było łatwo, ale Polka utrzymuje swoje podanie. Gem do 30.
Świątek - Sabalenka 3:3 (I set). Trwa walka na całego. Górą, przy własnym serwisie, Białorusinka.
Świątek - Sabalenka 3:2 (I set). Świątek musiała solidnie zapracować na zwycięstwo w piątym gemie, który rozstrzygał się w grze na przewagi.
Świątek - Sabalenka 2:2 (I set). Jedna z dłuższych wymian na koniec gema, który padł łupem Sabalenki.
Świątek - Sabalenka 2:1 (I set). Białorusinka w niektórych akcjach bardzo ryzykuje, ale nie było przełamania. Świątek kontroluje wydarzenia na korcie.
Świątek - Sabalenka 1:1 (I set). Sabalenka od początku stara się uderzać piłki mocno i agresywnie. Polka postawiła się, miała nawet break pointa, ale ostatecznie gem dla Białorusinki.
Świątek - Sabalenka 1:0 (I set). Pewny serwis i skuteczna gra Świątek. Gem wygrany do 15.
Świątek - Sabalenka 0:0 (I set). Zaczynamy finał. Serwuje Polka.
Obie tenisistki pojawiły się na korcie. Za chwilę rozpocznie się rozgrzewka.
Sabalenka doskonale zaczęła sezon. W styczniu triumfowała w wielkoszlemowym Australian Open, jednak od tamtego czasu nie wygrała żadnego turnieju. Polka ma natomiast na koncie lutowy triumf w Dausze. Impreza w Stuttgarcie jest jej pierwszą po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją żeber. Świątek ma z Sabalenką bilans 4-2, ale przegrała z nią ostatnią konfrontację. W listopadzie w półfinale WTA Finals uległa jej 2:6, 6:2, 1:6.
W drodze do tegorocznego finału podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrała z Chinką Qinwen Zheng 6:1, 6:4 i Czeszką Karolinę Pliskovą 4:6, 6:1, 6:2. W półfinale już po kilkunastu minutach z powodu kontuzji mecz poddała Tunezyjka Ons Jabeur.
Tak jak przed rokiem w finale turnieju WTA w Stuttgarcie zmierzą się Iga Światek i Aryna Sabalenka. Broniąca tytułu polska tenisistka grała z Białorusinką do tej pory sześć razy i ma na koncie cztery zwycięstwa. Początek meczu o godzinie 13. Relacja i wynik na żywo w eurosport.pl.

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 6:3, 6:4.
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl