Sensacja wielkiego kalibru. Djoković pokonany

Akt. 26/01/2024, 08:25 GMT+1

To był wielki mecz Jannika Sinnera. W półfinale Australian Open Włoch nadspodziewanie łatwo pokonał dotąd znakomicie czującego się w Melbourne Novaka Djokovicia. Wygrał 6:1, 6:2, 6:7 (6-8), 6:3 i czeka na finałowego rywala, którym będzie Daniił Miedwiediew lub Alexander Zverev.

Novak Djoković zatrzymany. Jannik Sinner awansował do finału Australian Open

Serb przyleciał po 25. wielkoszlemowy tytuł, a kolejny, już jedenasty, w historii swoich startów w Melbourne. Był wyraźnym faworytem. W końcu to lider rankingu, absolutny numer jeden ostatnich lat światowego tenisa.

Skrót meczu Djoković – Fritz w ćwierćfinale Australian Open

Djoković bez kolejnego finału

Co więcej, 36-latek z Belgradu do piątku nie przegrał meczu w Australian Open od ponad sześciu lat. Ostatniej porażki doznał 22 stycznia 2018 roku. Szmat czasu.
Początek piątkowego spotkania ułożył się jednak dla Djokovicia fatalnie. Sinner, rozgrywający dopiero drugi wielkoszlemowy półfinał w karierze, przez ponad godzinę grał jak natchniony.
Wynik po dwóch partiach był sensacyjny. Włoch prowadził 2-0 w setach, oddając w tym fragmencie bardziej doświadczonemu przeciwnikowi zaledwie trzy gemy.

Sinner wygrał 2. seta w starciu z Djokoviciem w półfinale Australian Open

Faworyt wrócił do gry dopiero w trzeciej odsłonie. Tym razem pewnie utrzymywał własne gemy serwisowe, potrzebny był tie-break.
W nim pokazał klasę. Przy wyniku 5:6 rywal miał już piłkę meczową, ale kolejne trzy wymiany padły łupem Djokovicia, który zapisał seta na swoim koncie i wciąż był w grze o awans do wielkiego finału.

Djoković wygrał 3. seta w meczu z Sinnerem w półfinale Australian Open

W czwartej partii do głosu ponownie doszedł Włoch. Kluczowe było przełamanie w gemie numer cztery, jak się okazało, ostatnie w tym starciu.

Djoković przełamany w 4. secie starcia z Sinnerem w półfinale Australian Open

Dzięki niemu tenisista urodzony w Innichen triumfował 6:3, niespodziewanie awansując do swojego pierwszego wielkoszlemowego finału w karierze.
W spotkaniu o tytuł rywalem Sinnera będzie Daniił Miedwiediew (3. ATP) lub Niemiec Alexander Zverev (6. ATP). Transmisja tego meczu od 9.30 w Eurosporcie 1 oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.