Walczyła nie tylko z rywalką. Linette musiała poddać mecz

Akt. 14/01/2024, 10:37 GMT+1

Krótko trwała tegoroczna przygoda Magdy Linette w turnieju singlistek Australian Open. Polska tenisistka z powodu kontuzji musiała poddać mecz 1. rundy z Caroline Wozniacki przy stanie 2:6, 0:2.

Linette poddała spotkanie z Wozniacki w 1. rundzie Australian Open

31-letnia Linette tuż po losowaniu turniejowej drabinki mogła mówić o sporym pechu. Ubiegłoroczna półfinalistka, rozstawiona z numerem 20., od razu trafiła na mistrzynię Australian Open 2018.
Mająca polskie korzenie 33-letnia Wozniacki w zeszłym roku wznowiła karierę po przerwie macierzyńskiej. Choć na liście WTA jest dopiero 252., to w uznaniu dawnych zasług może liczyć na dzikie karty od organizatorów. W przeszłości niedzielne rywalki grały ze sobą dwa razy i oba mecze wygrała była liderka światowego rankingu.

Przerwa medyczna Linette

Spotkanie na Margaret Court Arena lepiej rozpoczęła Wozniacki. Błyskawicznie przełamała serwis Linette, której trudno było odnaleźć odpowiedni rytm. Za chwilę Dunka prowadziła 2:0, ale zanim do tego doszło, obroniła dwa break pointy.

Początek meczu Linette - Wozniacki w 1. rundzie Australian Open

Kolejne dwa gemy padły łupem Linette, która przebudziła się. W końcu zaczęła grać lepiej, choć zryw trwał krótko.

Linette przełamała Wozniacki w 4. gemie meczu 1. rundy Australian Open

W gemie numer pięć drugie przełamanie zanotowała Wozniacki, zaraz kolejne i było 5:2. Już we wcześniejszych akcjach polska tenisistka sugerowała, że ma problemy zdrowotne, dlatego na korcie pojawiła się fizjoterapeutka. Linette zeszła do szatni, przerwa trwała kilkanaście minut.

Przerwa medyczna dla Linette w 1. secie meczu z Wozniacki w 1. rundzie Australian Open

Polka, która wróciła do gry z obandażowanym lewym udem, losów seta nie odwróciła. Przegrała gładko 2:6.

Wozniacki wygrała 1. seta w meczu z Linette w 1. rundzie Australian Open

Druga partia długo nie potrwała. Gdy Wozniacki wyszła na prowadzenie 2:0, Linette podeszła do siatki i poddała mecz. Ból okazał się zbyt mocny, kort opuszczała ze łzami w oczach.

Odpadnięcie na tym etapie rywalizacji znacząco wpłynie na sytuację Linette w rankingu WTA. Polka straci większość punktów zdobytych rok temu i spadnie w okolice piątej dziesiątki listy.
Tymczasem kolejną rywalką Wozniacki będzie kwalifikantka z Rosji Marija Timofiejewa, która wyeliminowała Francuzkę Alize Cornet 6:2, 6:4.

Wozniacki po awansie do 2. rundy Australian Open

Wynik meczu 1. rundy Australian Open:
Magda Linette (Polska, 20) - Caroline Wozniacki (Dania), 2:6, 0:2 (krecz Linette)