Niespodzianka wisiała w powietrzu. Pięć setów piątego tenisisty świata

Akt. 14/01/2024, 12:04 GMT+1

Andriej Rublow po prawie czterogodzinnym boju awansował do kolejnej rundy Australian Open. Rosyjski tenisista, rozstawiony w Melbourne z numerem piątym, pokonał Brazylijczyka Thiago Seyboth Wilda 7:5, 6:4, 3:6, 4:6, 7:6 (10-6).

Rublow awansował do 2. rundy Australian Open

26-letni Rublow, aktualnie piąta rakieta świata, rozpoczął zgodnie z planem. Dwa pierwsze sety padły jego łupem, ale niżej notowany Seyboth Wild (78. ATP) w kolejnych wziął się ostro do pracy.

Potrzebny był super tie-break

Trzecią partię wygrał 6:3, czwartą 6:4. W piątej, decydującej trwała zacięta walka gem za gem, nie doszło do przełamania, choć przy stanie 6:5 Rosjanin miał aż cztery piłki meczowe. Brazylijczyk zachował zimną krew, obronił wszystkie.
Do rozstrzygnięcia potrzebny był zatem super tie-break, który lepiej, od prowadzenia 3-0, zaczął Seyboth Wild. Roztrwonił jednak przewagę. Później na korcie rządził Rublow, który piątej piłki meczowej tym razem nie zmarnował. Zwyciężył 10-6 po spotkaniu trwającym trzy godziny i 42 minuty.

Andriej Rublow

W drugiej rundzie rywalem Rublowa, zeszłorocznego ćwierćfinalisty turnieju w Melbourne, będzie lepszy z pary Christopher Eubanks (USA) - Taro Daniel (Japonia).
Transmisje z turnieju Australian Open 2024, który potrwa do 28 stycznia, na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze.