Kiedy mecz Huberta Hurkacza w 3. rundzie Australian Open?

Akt. 19/01/2024, 16:16 GMT+1

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert. W 3. rundzie Australian Open najlepszy polski singlista zmierzy się z 20. na świecie reprezentantem Francji. Kiedy i o której godzinie mecz Hurkacz - Humbert? Gdzie oglądać? Transmisja w TV i online w internecie.

Hurkacz wygrał pięciosetową batalię z Mensikiem! Polak z awansem do 3. rundy Australian Open

W czwartek Hurkacz stoczył zacięty bój z czeskim kwalifikantem Jakubem Mensikiem, wygrywając w pięciu setach 6:7 (9-11), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3. W kolejnej, 3. rundzie nie będzie jednak łatwiej.
Rywalem Polaka 25-letni Humbert, Francuz rozstawiony w turnieju z numerem 21.
Najbliższy rywal polskiego tenisisty w dwóch pierwszych meczach w tym roku w Melbourne stracił po secie. Najpierw odprawił z kwitkiem Davida Goffina, potem Zhanga Zhizhena. Awansując do 3. rundy, wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w Australian Open.

Ugo Humbert - Zhizhen Zhang - Australian Open Highlights

Dobrze się znają

Hurkacz i Humbert to nie tylko koledzy z top 20 rankingu. Mieli już okazję spotkać się na korcie. Polak te spotkania wspomina bardzo dobrze. W 2022 roku na trawie w Halle pokonał go 7:6 (7-5), 6:3, a w październiku zeszłego roku w Bazylei, tak jak w Melbourne na kortach twardych, wygrał 6:4, 3:6, 7:6 (7-5). I tym razem notowany na 9. miejscu w rankingu ATP Hurkacz będzie faworytem.

Humbert - Hurkacz. Kiedy i o której godzinie mecz?

Spotkanie Hurkacz - Humbert w 3. rundzie Australian Open zostanie rozegrane w sobotę 20 stycznia. Mecz zaplanowany jest jako drugi w kolejności na korcie John Cain Arena. Hurkacz i Humbert wyjdą na kort po zakończeniu pojedynku gry pojedynczej kobiet Emma Navarro - Dajana Jastremska.
Mecz Hurkacz - Humbert rozpocznie się nie przed godziną 3:30. Biorąc pod uwagę, że panie będą miały na swoje spotkanie 2,5 godziny, podana przez organizatorów godzina rozpoczęcia meczu Hurkacza jest realna.