Hurkacz wrócił po Wimbledonie. Na start w Waszyngtonie musiał bronić piłki meczowej

Akt. 31/07/2023, 22:04 GMT+2

Hubert Hurkacz od zwycięstwa rozpoczął rywalizację w turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. W poniedziałek Polak oraz Amerykanin Frances Tiafoe awansowali do drugiej rundy gry podwójnej. Tego samego dnia wrocławianin poznał także pierwszego rywala w imprezie singlowej.

Skrót meczu Hurkacz – Gierasimow w 1. rundzie US Open

Dla Hurkacza (17. ATP) zawody w Waszyngtonie są pierwszymi od czasu wielkoszlemowego Wimbledonu. W Londynie polski tenisista pokazał się z bardzo dobrej strony, przegrywając po zaciętym boju w czwartej rundzie z późniejszym finalistą Serbem Novakiem Djokoviciem (2. ATP).

Wielkie emocje w meczu Hurkacza

W Stanach Zjednoczonych 26-latek znalazł się na liście startowej zarówno w singlu, jak i deblu. W grze podwójnej odniósł już zresztą premierowe zwycięstwo, grając w parze z Francesem Tiafoe.
W poniedziałek polsko-amerykański duet mierzył się z Christopherem Eubanksem oraz Sebastianem Kordą. O ile pierwszy set padł łupem gospodarzy 6:2, to kolejny był już o wiele bardziej zacięty.
Rywale, choć mieli nawet piłkę meczową, ostatecznie przegrali w tie-breaku 9-11, a w toczonym chwilę później super tie-breaku 7-10.

Hubert Hurkacz w Waszyngtonie walczy jeszcze w deblu

W ćwierćfinale Hurkacz i Tiafoe zagrają z brytyjsko-fińską parą Lloyd Glasspool / Harri Heliovaara lub francusko-monakijską Fabrice Martin / Hugo Nys.

Hurkacz poznał rywala w singlu w Waszyngtonie

Dosłownie kilka minut później Hurkacz poznał także przeciwnika na inaugurację turnieju gry pojedynczej. W pierwszej rundzie wrocławianin miał wolny los, a jego oponenta wyłonił pojedynek kwalifikanta Bradleya Klahna (797. ATP) z Michaelem Mmohem (112. ATP).
W starciu dwóch Amerykanów lepszy był zdecydowanie wyżej notowany Mmoh, który po zaledwie 72 minutach walki triumfował 6:3, 6:3.
Wynik meczu 1. rundy turnieju gry podwójnej w Waszyngtonie:
Hubert Hurkacz / Frances Tiafoe (Polska, USA) - Christopher Eubanks / Sebastian Korda (obaj USA) 2:6, 7:6 (11-9), 10-7