Turniej ATP w Stuttgarcie. Hubert Hurkacz - Jan-Lennard Struff - wynik meczu i relacja

Piotr Kaszubski

Akt. 17/06/2023, 17:28 GMT+2

Miłe złego początki Huberta Hurkacza. Polak dobrze zaczął półfinał w Stuttgarcie, ale niestety źle skończył. Jan-Lennard Struff pokonał naszego reprezentanta 3:6, 6:3, 6:3 i w meczu o tytuł zagra w niedzielę z Amerykaninem Francesem Tiafoe.

Hurkacz walczy w Stuttgarcie

Zaczęła się ulubiona część sezonu dla Huberta Hurkacza, czyli imprezy na kortach trawiastych. To na tej nawierzchni Polak wygrał rok temu turniej w Halle, pokonując w finale Daniiła Miedwiediewa, a dwa lata temu dotarł do półfinału Wimbledonu.
W tym sezonie występy na trawie rozpoczął od imprezy w Stuttgarcie.W pierwszej rundzie przysługiwał mu wolny los, a w drugiej po zaciętym pojedynku pokonał Japończyka Yosuke Watanukiego 4:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-5).
Nie był to najlepszy mecz Hurkacza, ale w ćwierćfinale 26-latek był już bezbłędny. W bardzo dobrym stylu ograł Australijczyka Christophera O’Connella 6:4, 6:4. Suchy wynik może wrażenia wielkiego nie zrobił, ale statystyki już tak. Polak nie pozwolił rywalowi na ani jednego break pointa. Mało tego. Przy podaniu Hurkacza O’Connell ani razu nie potrafił osiągnąć nawet równowagi. Ćwierćfinałowy mecz pokazał, że 26-latek łapie formę.

Solidny Niemiec w półfinale

W półfinale czekał solidny Niemiec Jan-Lennard Struff, który rozgrywa rewelacyjny sezon. W tym roku wystąpił m.in. w finale w Madrycie, gdzie przegrał dopiero po walce z Carlosem Alcarazem.
Pierwszy set to popis Hurkacza. Wrocławianin szybko odebrał reprezentantowi gospodarzy serwis, a potem już tylko kontrolował przebieg partii. W efekcie po 30 minutach zwyciężył 6:3.
W drugim secie wyrównana walka trwała przez pięć gemów. W kolejnym to Polak okazał chwilę słabości przy swoim podaniu. Struff wyszedł więc na prowadzenie 4:2, a niedługo potem zakończył partię wygraną 6:3.

Słaba końcówka Polaka

Mecz rozgrywany był więc na pełnym dystansie. Niestety im dłużej trwał, tym Hurkacz miał coraz więcej momentów kryzysowych. W ostatnim secie Polak aż dwa razy stracił serwis, co musiało poskutkować przegraną. Niemiec zwyciężył 6:3, a w całym meczu 2:1 w setach.
W nagrodę Stuff zagra w niedzielę w wielkim finale, a jego rywalem będzie Amerykanin Frances Tiafoe.