Hurkacz nie pękł w pierwszym secie. Ma ćwierćfinał w Paryżu

Akt. 03/11/2023, 10:27 GMT+1

Hubert Hurkacz nie zatrzymuje się w turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Polski tenisista w meczu 1/8 finału pokonał Argentyńczyka Francisco Cerundolo 6:4, 6:3. O półfinał zagra z Bułgarem Grigorem Dimitrowem.

Skrót meczu Hurkacz - Cerundolo w turnieju ATP w Paryżu

W pierwszych akcjach czwartkowego spotkania w stolicy Francji serwis był sprzymierzeńcem obu tenisistów, ale nie na długo. W gemie numer cztery Hurkacz musiał bronić break pointy. Padł jednak przy trzecim, a Cerundolo odskoczył na 3:1.

Hurkacz wyszedł z opresji

Odpowiedź Polaka była natychmiastowa. Odłamał podanie przeciwnika po wykorzystaniu drugiego break pointa i zrobiło się już 2:3. Za chwilę był remis 3:3.
Trwała zacięta walka, a role z czasem się odwróciły. Hurkacz zanotował drugie przełamanie, pierwszy raz w secie objął prowadzenie (4:3). Po decydującej piłce zacisnął pięść i wymownie spojrzał się w stronę swojego boksu. Jak się później okazało, był to kluczowy moment partii, która ostatecznie po 39 minutach gry padła łupem polskiego tenisisty (6:4).
W drugim secie Hurkacz poszedł za ciosem. Błyskawicznie przełamał serwis Argentyńczyka i prowadził 1:0. Podanie długo nie zawodziło Polaka, ale w szóstym gemie Cerundolo znalazł na nie sposób, doprowadzając do remisu 3:3.
To nie zachwiało Hurkaczem, który zaraz przełamał podanie Argentyńczyka, a następnego gema wygrał do zera. Było 5:3.
Ostatecznie Polak zwyciężył 6:3 i zameldował się w ćwierćfinale paryskiego turnieju. W nim zmierzy się z Dimitrowem (17. ATP), który w poprzedniej rundzie wyeliminował Kazacha Alexandra Bublika, wygrywając gładko 6:2, 6:2.

Hubert Hurkacz w akcji

Cerundolo sprawił wcześniej niespodziankę

W środę Cerundolo, zajmujący 21. miejsce w światowym rankingu, wygrał w drugiej rundzie z rozstawionym z numerem szóstym Norwegiem Casperem Ruudem 7:5, 6:4. Kilka godzin wcześniej Hurkacz, rozstawiony z numerem 11., pokonał Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta 6:3, 6:2. Mecz trwał zaledwie 56 minut.
Przed imprezą w Paryżu Polak tylko raz grał z Argentyńczykiem. W 2022 roku w Astanie pokonał go 6:2, 7:6 (8-6).

Hurkacz gra o udział w ATP Finals

Hurkacz walczy w stolicy Francji nie tylko o tytuł, ale również o zakwalifikowanie się do turnieju ATP Finals, w którym zagra ośmiu najlepszych zawodników tego sezonu. W najnowszym notowaniu tego zestawienia był dziewiąty, a do ósmego Duńczyka Holgera Rune tracił 215 punktów.
Hubert Hurkacz (Polska, 11) - Francisco Cerundolo (Argentyna) 6:4, 6:3