ATP Masters 1000 Miami 2024. Andy Murray doznał kontuzji w spotkaniu z Tomasem Machacem

26/03/2024, 18:30 GMT+1

Andy Murray w dramatycznych okolicznościach odpadł z turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Brytyjczyk po bardzo zaciętym boju uległ Czechowi Tomasowi Machacowi, okupując występ groźnie wyglądającą kontuzją kostki.

Andy Murray zapowiedział zakończenie kariery

Spotkanie Murraya (62. ATP) z Machacem (60. ATP) było niezwykle emocjonujące. Panowie spędzili na korcie blisko trzy i pół godziny, a każda z trzech partii trwała minimum 60 minut.
Finalnie lepszy, mimo że przegrał pierwszego seta, był Czech, który triumfował 5:7, 7:5, 7:6 (7-5).

"Wiem, że będę pauzował dłuższy czas"

W ostatnim czasie Brytyjczyk nie jest w stanie odzyskać dawnego blasku. Wszystko przez liczne kontuzje, od których nie uwolnił się także w Stanach Zjednoczonych.
36-latek z Glasgow, przy stanie 5:4 dla Machaca w decydującej odsłonie, doznał groźnie wyglądającego urazu kostki. W trakcie jednej z wymian Murrayowi nienaturalnie wygięła się stopa, co wywołało u tenisisty ogromny grymas bólu.
Zawodnik nie skreczował. Mało tego, obronił meczbola i zdołał nawet doprowadzić do tie-breaka, którego ostatecznie przegrał.
Jak się okazało, kontuzja jest bardzo poważna, bo u byłego lidera rankingu doszło do całkowitego zerwania więzadła skokowo-strzałkowego (ATFL) i częściowego zerwania więzadła piętowo-strzałkowego (CFL).
"Po powrocie do domu spotkam się ze specjalistą od leczenia tego typu urazów, aby ustalić dalsze kroki" - napisał na Instagramie.
"To dla mnie bardzo trudna sytuacja, bo wiem, że będę pauzował przez dłuższy czas. Wrócę, kiedy nadejdzie odpowiedni moment" - dodał trzykrotny mistrz wielkoszlemowy w grze pojedynczej.
W kolejnej rundzie rywalem Machaca będzie Włoch Matteo Arnaldi (38. ATP).

Tomas Machac (Czechy) - Andy Murray (Wielka Brytania) 5:7, 7:5, 7:6 (7-5)