Hubert Hurkacz w drugiej rundzie turnieju ATP w Halle po wygranej z Flavio Cobollim

Krzysztof Srogosz

Akt. 18/06/2024, 16:10 GMT+2

Najlepszy polski tenisista musiał się ostro napracować, aby zwycięsko zainaugurować sezon na trawiastych kortach. W pierwszej rundzie turnieju w Halle 7:5, 7:6 (2) pokonał Włocha Flavio Cobollego. W drugim meczu zagra z Australijczykiem Jamesem Duckworthem.

19.06.2022 | Hubert Hurkacz zwycięzcą turnieju ATP w Halle. Pokonał lidera rankingu

Wrocławianin w ostatnich sezonach zdecydowanie polubił nawierzchnię trawiastą. W 2021 roku był w półfinale Wimbledonu, a zeszłym roku w tej wielkoszlemowej imprezie dotarł do czwartej rundy.
Teraz w pierwszym starcie na zielonych kortach występuje w Halle (ATP 500). W tym niemieckim mieście Polak był najlepszy w 2022 roku. Wtedy w finale pewnie pokonał Daniiła Miedwiediewa z Rosji 6:1, 6:4.
Tegoroczny turniej jest bardzo dobrze obsadzony. Polak, który jest dziewiątym tenisistą rankingu, został rozstawiony z numerem pięć. Jego pierwszym rywalem był Włoch Flavio Cobolli, 49. zawodnik klasyfikacji ATP. To było premierowe starcie obu panów.

Hurkacz podczas turnieju w Halle

Znakomite serwowanie w ważnych momentach

Od początku pojedynek był niezwykle zacięty. Gdy w szóstym gemie Hurkacz przełamał przeciwnika, wydawało się, że szybko zakończy seta. Nic z tego. Cobolli od razu odpowiedział tym samym. O wyniku partii zadecydował 12. gem. W nim polski tenisista odebrał podanie rywalowi i zwyciężył 7:5. Wykorzystał czwartą okazję na wygranie seta.
Druga odsłona była równie ciekawa. Obaj zawodnicy kapitalnie serwowali. Żaden z nich nie był w stanie przełamać drugiego. Co ciekawe, do 12. gema nikt nie miał nawet breakpointa. I wtedy Hurkacz ponownie zaryzykował. Gracz z Wrocławia miał dwie piłki meczowe, ale ich nie wykorzystał. Rozegrano tie-break.
W nim Polak pokazał klasę. Miał cztery asy i zwyciężył 7-2. Całe spotkanie trwało 95 minut, łącznie Hurkacz miał aż 19 asów.

Drugie spotkanie Hurkacza z Australijczykiem

W drugiej rundzie jego rywalem będzie Australijczyk James Duckworth, który we wtorek wygrał 6:4, 6:4 z Brazylijczykiem Joao Fonsecą.
Dotychczas rywalizowali tylko raz, w 2021 roku w ćwierćfinale halowego turnieju w Paryżu. Górą był polski tenisista.

1. runda, ATP Halle:

Hubert Hurkacz (9. ATP) - Flavio Cobolli (49. ATP, Włochy) 7:5, 7:6 (2)
Joao Fonseca (217, ATP, Brazylia) - James Duckworth (88. ATP, Australia) 4:6, 4:6