Hubert Hurkacz przegrał w 2. rundzie turnieju w Halle. Nie obroni tytułu

Piotr Onami

22/06/2023, 22:08 GMT+2

Hubert Hurkacz przegrał w 2. rundzie turnieju w Halle z Holendrem Tallonem Griekspoorem 3:6, 6:1, 6:7 (8-10) i tym samym nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem. Polak był bardzo blisko zwycięstwa, miał piłkę meczową, ale rywal okazał się tego dnia za mocny.

Hurkacz pokonał Eubanksa w 1. rundzie turnieju w Halle

Hurkacz i Griekspoor rywalizowali już w tym roku podczas Rolanda Garrosa. Wówczas po zaciętym meczu trwającym ponad cztery godziny i 40 minut zwyciężył Polak.
Tym razem nie skończyło się happy endem dla zajmującego 17. miejsce w rankingu wrocławianina.

Było tak blisko

Pierwsza partia miała wyrównany przebieg i obaj tenisiści wygrywali swoje podanie aż do ósmego gema, gdy Hurkacz został przełamany. Wówczas rywal prowadził 5:3, a po chwili wykorzystał drugą piłkę setową.
Drugi set to niemal całkowita dominacja wrocławianina, który szybko przełamał na 2:0, a następnie dokonał tego samego w szóstym gemie, doprowadzając do stanu 5:1. Tej szansy już z rąk nie wypuścił.
Najbardziej dramatyczna była ostatnia partia. Tym razem żaden z tenisistów nie stracił podania. Niezbędny był tie-break, w którym od prowadzenia 3-0 zaczął Holender, ale następnie to Hurkacz zanotował dwa minibrejki i przegrywał już tylko 3-2. Polak dzielnie walczył do końca, nie poddał się, kiedy Griekspoor miał trzy piłki meczowe i doprowadził do stanu 6-6. Ba, sam miał piłkę meczową na 9-7, ale nie zdołał jej wykorzystać! Ostatecznie to Holender zwyciężył 10-8.
W ćwierćfinale przeciwnikiem zajmującego 29. miejsce w rankingu ATP Griekspoora będzie Rosjanin Andreij Rublow.