Wysoka wygrana Igi Świątek w pierwszym meczu po czteromiesięcznej przerwie - tenis

03/07/2020, 19:20 GMT+2

Wynikiem 6:0, 6:0, czyli popularnym tenisowym "rowerkiem" wróciła na kort po dłuższej przerwie Iga Świątek. W pokazowym turnieju w Montreux polska tenisistka pokonała takim wynikiem Szwajcarkę Conny Perrin.

19-letnia Świątek, która obecnie zajmuje 49. miejsce w rankingu WTA, rozegrała ze znacznie niżej notowaną Perrin (254. WTA) pierwszy mecz po ponad czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 i zawieszeniem tenisowych rozgrywek.
Nie był to jednak dla Świątek czas zmarnowany. Tenisistka wykorzystała przerwę w rozgrywkach na naukę, a w czerwcu przystąpiła do matury.

Montreaux szczęśliwe dla Polki

W Montreaux kolejnymi przeciwniczkami Polki będą niżej od niej notowane reprezentantki gospodarzy - Jil Teichmann (63.) i Leonie Kung (155.), z którymi spotka się na korcie w sobotę. Łącznie w szczęśliwym dla niej Montreux (wygrała tam turniej ITF w 2018 roku) rozegra pięć meczów.
Do rywalizacji w cyklu WTA Świątek ma wrócić w turnieju przeniesionym z Cincinnati do Nowego Jorku (21-28 sierpnia). Dzień po jego zakończeniu na tych samych obiektach rozpocznie się wielkoszlemowy US Open.

Autor: macz / Źródło: eurosport.pl, PAP