WTA w Nowym Jorku 2019. Magda Linette pokonała Kaię Kanepi - Tenis

19/08/2019, 21:43 GMT+2

Magda Linette (80. WTA) pokonała w poniedziałek Estonkę Kaię Kanepi (83. WTA) 6:2, 7:5 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA Tour w Nowym Jorku. Wcześniej Polka udanie przebrnęła przez kwalifikacje imprezy z pulą nagród 250 tys. dolarów. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem dziewiątym Białorusinka Alaksandra Sasnowicz (45. WTA).

Dla Linette dni poprzedzające wielkoszlemowy US Open nie są łatwe. Aby znaleźć się w drabince głównej Bronx Open, poznanianka musiała przebrnąć przez trzy rundy kwalifikacji. W pierwszej pokonała Kanadyjkę Gabrielę Dabrowski (377. WTA) 6:1, 6:2, następnie ograła 6:3, 6:3 Amerykankę Sophie Chang (418. WTA), a na koniec, po trwającej ponad dwie i pół godziny batalii, Rosjankę Annę Blinkową (93. WTA) 7:6(6), 7:6(9).
Choć w drabince głównej trafiła na inną kwalifikantkę, losowanie trudno było uznać za wyjątkowo korzystne. Kanepi to była rakieta numer 15 na świecie. W tym sezonie w Australian Open Estonka zdołała urwać seta Simonie Halep, w Charleston pokonać Elise Mertens, a w Roland Garros dojść aż do czwartej rundy.

Udany początek

Początek meczu należał jednak do Linette, która w ekspresowym tempie objęła prowadzenie 3:0, a drugiego breaka zanotowała na 6:2. Polka doskonale radziła sobie z drugim podaniem rywalki, a sama nie musiała bronić ani jednego breakpointa.
W drugim secie nie było już tak kolorowo. Przy stanie 3:3 Kanepi po raz drugi w tej partii przełamała serwis rywalki, by po chwili wyjść na 5:3. Wówczas jednak w Bronksie rozpadało się na dobre i spotkanie zostało przerwane. Co ciekawe, w tym samym czasie na oddalonych o kilka kilometrów kortach Flushing Meadows kontynuowano grę w kwalifikacjach US Open.

Deszcz zatrzymał Kanepi

Półgodzinna przerwa w grze zupełnie wybiła z uderzenia starszą o siedem lat Estonkę. Po powrocie na kort Polka wygrała cztery kolejne gemy, triumfując w partii 7:5.
Jej kolejna rywalka, Alaksandra Sasnowicz, w poniedziałek pokonała Słowenkę Polonę Hercog 6:3, 6:2.

Wielkoszlemowy US Open rozpocznie się 26 sierpnia. Relacje na żywo z kwalifikacji i turnieju głównego na antenach Eurosportu i w usłudze Eurosport Player.
Autor: br / Źródło: Eurosport