WTA w Cincinnati. Iga Świątek - Caroline Garcia, wynik meczu pierwszej rundy

12/08/2019, 20:40 GMT+2

Iga Świątek kontynuuje podbój Ameryki. Po obiecujących występach w Waszyngtonie i Toronto polska tenisistka wywalczyła awans do II rundy turnieju WTA w Cincinnati. Francuzkę Carolinę Garcię, 25. w rankingu WTA, pokonała w dwóch setach 7:6, 6:1.

Po zaciętym starciu i porażce w Rogers Cup w 1/8 finału z Naomi Osaką Polka przeniosła się do amerykańskiego Cincinnati.
Awans do głównej drabinki turnieju na twardych kortach zawdzięcza przejściu kwalifikacji. Tam nie było łatwo. Najpierw uporała się z Ukrainką Kateryną Kozłową, pokonując ją 6:2, 6:7 (0-7), 6:4, a następnie z Chinką Wang Yafan, wygrywając 6:4, 3:6, 6:4. W pierwszej rundzie czekała na nią Garcia, pierwsza rakieta Francji, z którą mierzyła się pierwszy raz w karierze.

Rozkręcała się z każdym gemem

Po wyrównanym początku Świątek w piątym gemie pierwszy raz przełamała rywalkę, a w siódmym po raz drugi wygrała podanie Francuzki, która ma na koncie siedem wygranych imprez WTA w singlu.
Mimo prowadzenia 5:2, Polka nie wykorzystała jednak szansy, by w następnym zakończyć seta. Mało tego, Garcia wykorzystała jej błędy i wyrównała stan rywalizacji. Zacięte były też dwa kolejne gemy.
O tym, kto zwycięży, miał zadecydować tie-break. W nim 55. w rankingu WTA Świątek nie dała rywalce szans. Straciła tylko jeden punkt i mogła przystępować do drugiej odsłony.
W niej 18-latka kontynuowała świetną grę. Wyszła na prowadzenie 4:1, pewnie zmierzając po awans do II rundy. Nie tylko nie wypuściła go, ale też nie straciła już żadnego gema, wygrywając 6:1. Świątek mogła liczyć na swoją broń w postaci serwisu. W trwającym półtorej godziny pojedynku posłała osiem asów.
O awans do 1/8 finału zagra z rozstawioną z "13" Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber lub z Estonką Anett Kontaveit.