WTA w Adelajdzie 2021: Iga Świątek - Belinda Bencić, wynik na żywo i relacja live - tenis

27/02/2021, 06:10 GMT+1

Iga Świątek triumfuje w turnieju WTA w Adelajdzie! W finale imprezy rangi 500 w Polka pokonała Belindę Bencic ze Szwajcarii. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

W pierwszej połowie marca triumfatorka ubiegłorocznego French Open ma w planach występ w imprezie w Dubaju. Zapraszamy na relacje w eurosport.pl.

- Nie spodziewałam się, że będzie tyle Polaków. Czuję się tu jak u siebie - dodała, tym razem w języku ojczystym, Świątek.
- Uwielbiam grać w Australii. Dziękuję tym, którzy przyczynili się do tego, że możemy tu grać. Dziękuję także moim sponsorom. Dzięki wam czuję się zabezpieczona - dodała z uśmiechem Polka.
- Przemówienia są najtrudniejszą częścią tej zabawy. Po pierwsze chciałam pogratulować Belindzie i jej teamowi - mówi po odebraniu nagrody Iga.

Pewne jest, że po tym triumfie Iga awansuje na 15. miejsce w rankingu WTA.
Polka popełniła zaledwie sześć niewymuszonych błędów. Wygrała 59 punktów przy 34 rywalki. To mówi wszystko o meczu.

POLKA TRIUMFATORKĄ TURNIEJU W ADELAJDZIE!
6:2. Drugiego już nie! To był koncert Igi w finale!
40:30. Pierwszy meczbol jeszcze Szwajcarka broni...
30:15. Świetne przejście z obrony do ataku i już tylko dwóch punktów brakuje Polce do sukcesu.
15:15. Znakomita odpowiedź Świątek.
15:0. Szwajcarka otwiera gema asem serwisowym.
5:2. Polka szybko rewanżuje się za przełamanie. Odpowiada dokładnie tym samym. Jeden gem od triumfu w turnieju!
40:0. Tym razem role się odwróciły. Przy podaniu Igi Bencic jest bezradna.
4:2. Szwajcarka wraca do gry. Gem wygrany przez nią do zera. Jej pierwsze przełamanie.

4:1. As za asem i punkt za punktem, w sumie już 12. punkt z rzędu Polki!
30:0. Polka rozdaje karty na korcie. Rywalka nie radzi sobie z jej serwisem.

3:1. I jest break point! Podwójny błąd Szwajcarki.
40:0. Iga blisko przełamania!
30:0. Dwie pomyłki Szwajcarki.
2:1. Polka dołożyła jeszcze asa, a po chwili, po jej serwisie Szwajcarka nie trafiła w kort.
30:15. Dwa ładne forhendy Polki!
1:1. Trudny i bardzo wyrównany gem. Belinda opanowała nerwy.
40:AD. Znakomicie się Polka broniła, ale to nie wystarczyło.
40:40. Polka przegrywała 15:40, ale zdołała wyrównać. Czyżby zaraz pierwsze przełamanie w tym secie?

15:30. Po dwóch autowych zagraniach Świątek w trzecim popisuje się doskonałym returnem.
1:0. Doskonałe otwarcie drugiego seta Igi. Rywalka była w stanie ugrać w tym gemie tylko punkt.
Niewymuszone błędy? 3 Polki, 13 Bencic.
30:15. Znakomite zagranie Polki, Bencic bezsilna.
15:15. Chyba najdłuższa jak dotąd wymiana. Ważne, że zakończona punktem Polki.
SERWUJE IGA!
Pierwszy set trwał 35 minut. Zaczynamy drugiego.

6:2. Udało się! Po wyrównanym początku Polka przejęła kontrolę i pewnie prowadzi! Brawo!
AD:40. Druga szansa dla Polki, by zakończyć seta.
Już szósty podwójny błąd w tym secie Bencić.
40:40. Obie tenisistki nie dają za wygraną.
40:AD. Trudna piłki dla Igi, nie trafia w kort.
40:40. Ufff, Bencic trafia w siatkę.
40:AD. Niestety dwie kolejne piłki dla Bencic. Obroniła setbola.
40:30. Lob Świątek, rywalka nie zdołała odebrać.
30:30. Tym razem to Bencic popisała się topowym zagraniem.
30:15. Kolejne udane zagranie Polki. Coraz bliżej wygranej w secie.
15:15. Iga zachowuje spokój. Kapitalny forhend!
0:15. Bencic nie składa broni. Znakomita odpowiedź.
5:2. Brawo Iga! Polka potwierdza klasę, coraz lepiej poczyna sobie na korcie.
40:15. Na szczęście Iga odpowiada znakomitym forhendem, a po chwili w aut zagrywa Bencic.
15:30. Teraz agresywny atak Szwajcarki.
4:2. Jeest! Brawo Iga! Nerwowy gem w wykonaniu Bencic.
40:15. Szansa na pierwsze przełamanie dla Igi!
15:15. Kolejny podwójny błąd serwisowy Szwajcarki. W następnej akcji nieudany return Polki.
3:2. Na szczęście ma kolejnego gema Polka. Obroniła swoje podanie.
40:15. Ajj, teraz myli się Świątek. Pospieszyła się trochę.
40:0. Agresywny atak Polki, potem niewymuszony błąd rywalki i forhend Igi.
2:2. Znakomity serwis Szwajcarki i as. Gem za gem w finale.
15:30. Najpierw podwójny błąd serisowy Bencic, ale potem rehabilituje się szybkim returnem - bardzo ładne zagranie. Polka nie miała szans odebrać piłki.

2:1. Kolejny as i gem wygrany do zera przez Igę.
40:0. Trzeci z rzędu punkt dla Igi. Idealnie trafiła w linię.
30:15. Pierwszy as Igi! Serwis odgrywa olbrzymie znaczenie póki co.
1:1. Byskawiczna odpowiedź Bencic. Świetny gem serwisowy dla Szwajcarki.
0:30. Pierwsze punkty w drugim gemie, tak jak w pierwszym, wędrują na konto rywalki. Po chwili powtórka.
1:0. Szybki gem dla Polki. Mało wymian na razie, ale to głównie zasługa dobrego serwisu Igi.
40:15. Na szczęście szybka korekta i trzy kolejne piłki padły jej łupem. Dobry serwis Polki.
0:15. Pierwsza pomyłka Polki - piłka w aut.
ZACZYNA IGA!
Miriam Bley będzie sędzią główną pojedynku.
Obie zawodniczki na korcie. Szybka rozgrzewka i zaczynamy wielkie granie!

Pojedynek zacznie się z około 15-minutowym opóźnieniem. Jeszcze więc trochę cierpliwości.
Emocje coraz większe. Przed chwilą zakończył się mecz deblowy, wygrany przez Alexę Guarachi i Desirae Krawczyk 2:1. Zaraz w Adelajdzie zacznie się finał pań.
Kilka minut pozostało do rozpoczęcia finału w Adelajdzie. Sobota może okazać się przed południem bardzo miłą nie tylko dla Świątek, ale także dla wszystkich jej kibiców.
Bencic już po raz 11. zagra w finale turnieju WTA, a ma przecież dopiero 23 lata. Od początku świetnie się zapowiadała. Jej trenerką była mama legendarnej Martiny Hingis. Belinda zaczęła grać w wieku dwóch lat. Jak miała 13, to walczyła z 18-latkami.
Zobacz, co powiedziała Bencic przed sobotnim finałem w Adelajdzie. Ona o tytuł zagra po raz pierwszy od kilkunastu miesięcy.
Polka w tym momencie zajmuje 18. miejsce w światowym rankingu, a Bencic jest sześć pozycji wyżej. Eksperci i bukmacherzy nie mają jednak wątpliwości. To Świątek jest zdecydowaną faworytką pojedynku.
Zanim rozpocznie się mecz w Adelajdzie przypomnij sobie, co Świątek mówiła po Australian Open. Tam w singlu odpadła w czwartej rundzie, a w mikście w parze z Łukaszem Kubotem zakończyła walkę w spotkaniu o ćwierćfinał.
A tutaj przeczytasz o półfinałowym starciu Bencic. Szwajcarka w drugim secie nie wykorzystała piłek meczowych, ale nie podała się. Walczyła bardzo dzielnie i w decydującej partii nie dała szans Gauff.
A tak wyglądała droga Igi do finału imprezy na antypodach.
Po meczu o awans do finału tenisistka z Raszyna była niezwykle zadowolona. Ponownie przyznała, że w Australii czuje się wspaniale.
W piątkowym półfinale Świątek nie dała najmniejszych szans innej Szwajcarce - Jil Teichmann.
Dzień dobry! Sobota może być następnym bardzo szczęśliwym dniem w karierze Igi Świątek. 19-letnia Polka w finale turnieju WTA 500 w Adelajdzie zmierzy się z Belindą Bencic ze Szwajcarii.
IGA ŚWIĄTEK - BELINDA BENCIC 6:2, 6:2
Autor: Srogi, lukl / Źródło: eurosport.pl