WTA Seul. Magda Linette awansowała do półfinału

20/09/2019, 10:55 GMT+2

Magda Linette utrzymuje wysoką formę. W ćwierćfinale turnieju w Seulu bez większych problemów pokonała półfinalistkę Wimbledonu sprzed sześciu lat Kirsten Flipkens 6:2, 6:3. Poznanianka w Korei Południowej nie straciła jeszcze seta. O finał zagra w sobotę z Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową.

Ostatnie tygodnie należą do Linette. Polka jest na kortach twardych w życiowej formie. Tuż przed US Open wygrała pierwszy w karierze turniej na nowojorskim Bronksie, co dodało jej sporo pewności siebie. W Wielkim Szlemie dotarła do drugiej rundy, ale porażki z Naomi Osaką nie powinna się wstydzić.

Linette rozkręca się w Azji

Dobra passa poznanianki trwa w Azji. Tydzień temu w Nanchangu osiągnęła ćwierćfinał, przegrywając z późniejszą triumfatorką imprezy Rebeccą Peterson. W międzyczasie awansowała na najwyższe w karierze 48. miejsce w rankingu WTA.
Linette z Chin przeniosła się do Korei Południowej, gdzie radzi sobie jeszcze lepiej. W dwóch pierwszych meczach w Seulu nie straciła nawet seta. Odprawiła kolejno Rumunkę Irinę-Camelię Begu 6:1, 6:4 i Rosjankę Anastazję Potapową 7:5, 7:6.

Była półfinalistka Wimbledonu niestraszna

W piątek mierzyła się z Flipkens. 33-letnia Belgijka, obecnie 106. rakieta świata, okres świetności ma już za sobą. Sześć lat temu grała nawet w półfinale Wimbledonu i zajmowała 13. miejsce w rankingu.
W Seulu Flipkens ustępowała Linette pod każdym względem. Wyrównana walka trwała do stanu 2:2 w pierwszej partii. Potem oglądaliśmy popis tylko jednej tenisistki. Polka przełamała podanie Belgijki do zera, wygrała trzy kolejne gemy i pierwszego seta 6:2.
Była skoncentrowana, lepiej wytrzymywała dłuższe wymiany, popełniała mniej błędów. W drugiej partii poznanianka miała lekki przestój przy stanie 4:1, kiedy straciła dwa gemy z rzędu. Potem wszystko wróciło do normy. Polka wygrała pewnie 6:2, 6:3.
W sobotę Linette wystąpi w trzecim półfinale WTA w sezonie - po Hua Hin i wspomnianym Bronksie. O finał powalczy z Aleksandrową, która po ponad 2,5-godzinnym boju pokonała Kristie Ahn 6:7, 6:4, 6:4.