WTA Rzym 2021: z kim zagra Iga Świątek w ćwierćfinale? - tenis

13/05/2021, 18:37 GMT+2

Długie oczekiwanie i rozczarowanie na koniec. Piątek na kortach ziemnych w Rzymie stał pod znakiem deszczu, który finalnie pokrzyżował plany organizatorów. Ćwierćfinał turnieju WTA, w którym zagrać miały Iga Świątek i Jelina Switolina, został przełożony na sobotę.

Zajmująca 15. miejsce w rankingu WTA Polka i szósta w tym zestawieniu Ukrainka miały pojawić się na korcie o godzinie 18. Kiedy po kilka razy przerywane były wcześniejsze spotkania, stało się jasne, że mecz się opóźni. W końcu, po godzinie 20, z Rzymu napłynęła wiadomość, że Świątek i Switolina w piątek nie zagrają.
Według oficjalnego harmonogramu panie wyjdą na kort o godzinie 11, a nie przed 15. Jeszcze tego samego dnia zwyciężczyni zmierzy się z Coco Gauff w półfinale.

Dłuższy odpoczynek Świątek

W czwartek Świątek rozegrała mecz w 1/8 finału zdecydowanie wcześniej. Rozpoczęła go krótko przed godziną 12, ale skończyła dopiero tuż przed 15. Po niesamowitej walce i obronieniu w drugim secie dwóch piłek meczowych pokonała Czeszkę Barborę Krejicikovą.
Po nieco ponad trzech godzinach na głównym korcie w Rzymie pojawiły się Switolina i Hiszpanka Garbine Muguruza. Ukrainka od początku do końca prezentowała się niezwykle solidnie i w niespełna 80 minut wygrała 6:4, 6:2.
To będzie pierwszy mecz Polki z Ukrainką, ale nie premierowe ich spotkanie na korcie. W trakcie przymusowej kwarantanny przed tegorocznym Australian Open trenowały ze sobą przez dwa tygodnie.
Faworytem spotkania będzie zawodniczka zza naszej wschodniej granicy. Ona korty Foro Italico w Rzymie uwielbia. Dwukrotnie - w latach 2017 i 2018 - wygrywała całą imprezę. Co ciekawe, za każdym razem pokonywała Rumunkę Simonę Halep.
Pary ćwierćfinałowe:
Petra Martić (Chorwacja) – Jessica Pegula (Stany Zjednoczone) 7:6, 6:4
Karolina Pliskova (Czechy) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 4:6, 7:5, 7:6
Ashleigh Barty (Australia) - Coco Gauff (Stany Zjednoczone) 6:4, 2:1 - krecz Barty