WTA Pekin. Finał Ashleigh Barty - Naomi Osaka

05/10/2019, 17:51 GMT+2

W trzymającym do końca w napięciu półfinale turnieju WTA w Pekinie Ashleigh Barty pokonała rozstawioną z numerem ósmym Holenderkę Kiki Bertens 6:3, 3:6, 7:6 (7). W tie-breaku liderka światowego rankingu obroniła piłkę meczową.

W finale Australijka zmierzy się z Japonką Naomi Osaką, która w sobotę wygrała z Dunką Caroline Wozniacki 6:4, 6:2.
Jednej piłki brakowało, by finał przeszedł Barty koło nosa. Jedynka kobiecego rankingu wygrała pierwszego seta, ale potem warunki dyktowała niżej notowana rywalka. Bertens odrobiła seta i w decydującej partii dalej wykazywała się agresją.

Meczbol za meczbolem

Holenderska tenisistka prowadziła już 5:3, a przy 5:4 serwowała na mecz. Wtedy ręka zadrżała jej jednak po raz pierwszy. Barty odrobiła gema, a o losach pojedynku zadecydował tie-break. W nim znów swoje okazje miała Bertens. Ósma rakieta świata najpierw obroniła jednego meczbola, po czym sama stanęła przed szansą na zamknięcie spotkania. Nie wykorzystała jednak okazji przy 7-6. Od tego stanu Barty wygrała trzy kolejne piłki i mecz.
W niedzielę Australijka stanie przed szansą wygrania siódmego turnieju w karierze. W tym sezonie triumfowała już w wielkoszlemowym French Open, Miami i Birmingham. Japonka ma natomiast na koncie cztery wygrane imprezy, a w 2019 roku najlepsza była w wielkoszlemowym Australian Open i we wrześniu w Osace.
To będzie czwarte spotkanie tych tenisistek. Bilans dotychczasowych to 2-1 na korzyść Australijki.
W pierwszej rundzie odpadła Magda Linette po porażce z Amerykanką Sloane Stephens. Wyeliminowana została również Alicja Rosolska, której partnerką w deblu była Australijka Storm Sanders.