WTA Ostrawa. Magda Linette, Bernarda Pera - Astra Sharma, Rosalie Van der Hoek, wynik meczu i relacja - tenis

23/09/2021, 16:00 GMT+2

To był pracowity czwartek dla Magdy Linette. Polka najpierw w turnieju WTA w Ostrawie nieudanie walczyła z singlu, a potem o wiele lepiej w deblu. Rozstawione z "jedynką" poznanianka i Amerykanka Bernarda Pera wygrały z Australijką Astrą Sharmą oraz Holenderką Rosalie Van der Hoek 6:4, 6:2. Tym samym awansowały do półfinału.

O godzinie 12.10 Polka w walce o ćwierćfinał rywalizacji singlowej zmierzyła się z Eleną Rybakiną. Po zaciętej rywalizacji przegrała z Rosjanką w trzech setach 3:6, 6:2, 1:6.
Starcie zakończyło się o 13.50, a triumfatorka teraz zagra z Iga Świątek.

Krótka pauza między meczami

Po niespełna dwóch godzinach przerwy, Linette znów pojawiła się na korcie. Tym razem w deblu i w tym przypadku cieszyła się z pewnego zwycięstwa. Spotkanie z Australijką Astrą Sharmą oraz Holenderką Rosalie Van der Hoek (6:4, 6:2) trwało tylko 62 minuty.
Linette tym samym "pomściła" Katarzynę Kawę, która przegrała z Sharmą i Van der Hoek na otwarcie. Poznanianka oraz Pera z kolei w pierwszej rundzie odprawiły Alicję Rosolską i Rumunkę Andreeę Mitu.
Teraz polsko-amerykański duet zmierzy się z występującymi z "trójką" Kaitlyn Christian z USA i Nowozelandką Erin Routliffe.

W pierwszej rundzie debla odpadła też Katarzyna Piter. Zarówno ona, jak i Kawa startowały też w eliminacjach singla, ale bez powodzenia.
Wynik ćwierćfinału debla:
Magda Linette, Bernarda Pera (Polska, USA, 1) - Astra Sharma, Rosalie Van der Hoek (Australia, Holandia) 6:4, 6:2.(PAP)
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl, PAP