WTA Nanchang. Magda Linette - Fangzhou Liu w 2. rundzie

11/09/2019, 08:27 GMT+2

Magda Linete nie zwalnia tempa. Najwyżej notowana polska tenisistka w 2. rundzie turnieju w Nanchangu wygrała z Fangzhou Liu 6:2, 6:3 i pewnie zmierza po drugi tytuł rangi WTA International z rzędu.

Druga połowa roku zdecydowanie należy do tenisistki z Poznania. Linette nabrała pewności siebie i przełożyła to na wynik. W New York Open zaczynała od kwalifikacji, a skończyła na pierwszym w karierze tytule WTA International.
W wielkoszlemowym US Open Linette co prawda odpadła w 2. rundzie (porażka z obrończynią tytułu Naomi Osaką), ale po powrocie w Azji do turnieju rangi WTA International wróciła na zwycięską ścieżkę.

Czeka na rywalkę

W pierwszym meczu w Nanchangu z meksykańską kwalifikantką Giuliana Olmos polska tenisistka straciła pięć gemów, w środę powtórzyła to z Fangzhou Liu. Różnica była tylko taka, że w pojedynku o ćwierćfinał ciut bardziej zacięty był drugi set. Linette przełamała 263. w rankingu Chinkę na 5:3 i parę piłek później dopełniła dzieła.
Polka zaserwowała 14 asów. W taki sposób przypieczętowała też zwycięstwo w środowym pojedynku.
Do tej pory w Nanchangu Linette mierzyła się z tenisistkami odpowiednio z 373. i 263. miejsca w rankingu. W ćwierćfinale będzie miała okazję spotkać się z rozstawioną z numerem 5 Rebeccą Peterson, o ile 78. na świecie Szwedka poradzi sobie wcześniej z 326. Janą Fett. Chorwatka w Nanchangu musiała przebijać się przez kwalifikacje.
W poniedziałek Linette wyprzedziła Igę Świątek i awansowała na 1. miejsce w Polsce. W Nanchangu dodatkowo walczy o życiowy ranking. W przypadku zwycięstwa w całym turnieju ma szansę na miejsce nawet w top 40 WTA Tour.
Autor: łup / Źródło: eurosport.pl