WTA Madryt. Laura Siegemund - Iga Świątek - wynik i relacja na żywo

01/05/2021, 13:04 GMT+2

W 2. rundzie Mutua Madrid Open Iga Świątek pokonała Laurę Siegemund 6:3, 6:3. Tak relacjonowaliśmy to spotkanie w Eurosport.pl.

Dziękujemy za emocje i zapraszamy na kolejne relacje do Eurosport.pl!
6:3, 6:3. KONIEC, KONIEC, KONIEC! IGA ŚWIĄTEK WYKORZYSTUJE 11. PIŁKĘ MECZOWĄ, POKONUJE LAURĘ SIEGEMUND I W 3. RUNDZIE ZAGRA Z NUMEREM 1 NA ŚWIECIE ASHLEIGH BARTY!
11... Strach liczyć te kolejne meczbole!
NIE-MO-ŻLI-WE. I tej piłki Iga nie wykorzystuje. Ten gem nigdy się nie skończy!
10. szansa dla Igi...
Niesamowite. I tej szansy Iga Świątek nie wykorzystuje. No nic, gramy dalej!
Uwaga, uwaga: piłka meczowa numer - to nie pomyłka - dziewięć!
To teraz szansa dla Siegemund na zakończenie gema jednak na swoją korzyść
I tym razem Iga Świątek wyrzuca piłkę. Osiem szans to za mało...
Ósma piłka meczowa. Można pogubić się w rachunkach
No to dla odmiany piąta równowaga w tym gemie. Końca nie widać!
Raz, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć, siedem. Może teraz?
Siegemund nie daje za wygraną. Szósta szansa na zakończenie meczu
Czwarta piłka meczowa też niewykorzystana przez Igę. To może do pięciu razy sztuka?
A jednak 40:40. Siegemund wybroniła się w beznadziejnej sytuacji. No to gramy na równowagi
Drugi też obroniony. Jeszcze jedna szansa Igi
Pierwsza obroniona, ale zostały jeszcze dwie
40:0 Świątek. Trzy piłki meczowe dla Igi!
30:0 Świątek...
15:0 Świątek...
Siegemund serwuje, by utrzymać się w meczu, a my zaczynamy odliczanie końcowe!
5:3. Iga Świątek już tylko jednego gema od awansu. Splątała teraz nogi swojej rywalce
4:3*. Szalenie ważny gem wpada na konto Igi Świątek! Na odrobienie strat przez Siegemund polska tenisistka odpowiada kolejnym przełamaniem i znów odskakuje rywalce. Dzięki temu jest już tylko dwa gemy od 3. rundy. Jazda!
3:3*. Pierwszy breakpoint obroniony, ale przy drugim Świątek kapituluje. Siegemund odrabia straty w drugim secie i gra w tej partii zaczyna się od nowa
Ważny moment! Przy podaniu Świątek Niemka ma dwie piłki na odrobienie strat
3:2. Siegemund łapie kontakt ze Świątek
3:1*. Kontruje Laura Siegemund. Przełamuje Polkę, jednak nasza tenisistka w dalszym ciągu ma jednego breaka w zapasie
3:0*. Znakomicie Iga Świątek. Akcja godna mistrzyni wielkoszlemowej. Drugi break w drugim secie i Polka jest już na ostatniej prostej do 3. rundy turnieju w Madrycie
Dwa breakpointy dla Igi Świątek. Jak tak dalej pójdzie, zaraz będzie po meczu
2:0. Bardzo trudny gem jednak wpada na konto Igi! Pod ścianą była polska tenisistka, ale w kluczowym momencie gema rywalka pomogła
Iga w opałach. Od stanu 40:15 zrobiła się przewaga dla Siegemund. Jest szansa dla Niemki na odrobienie strat w drugim secie
Ależ teraz piękna wymiana! Bez dwóch zdań wymiana meczu. Wygrała ją Siegemund, a Iga aż przyklasnęła rywalce
1:0*. Cztery breakpointy i jest! Świątek otwiera drugiego seta przełamaniem i stawia duży krok w kierunku 3. rundy
Od razu, w pierwszym gemie drugiego seta, Świątek chce ponownie przełamać rywalkę. Już są dwie szanse!
Polka w połowie drogi do 3. rundy i do wielkiego meczu z numerem 1 na świecie Ashleigh Barty
6:3. TAK JEST! Pierwszy set pada łupem Igi Świątek. Nie mogło być lepiej. Tego szóstego gema Świątek wygrywa bez straty punktu!
Iga Świątek serwuje na wygranie pierwszego seta. Cztery punkty i Polka będzie w połowie drogi do 3. rundy Mutua Madrid Open
5:3. Jeszcze pogramy w tym secie. Przynajmniej tego jednego gema
Siegemund serwuje, by utrzymać się w pierwszym secie, Świątek gra o to, żeby już w tym gemie zakończyć tę partię
5:2. Siegemund nie daje za wygraną, ale nie ma pomysłu, jak przeciwstawić się polskiej tenisistce, która pewnie wygrywa kolejnego gema. Dużo szybsza i skuteczniejsza jest dziś Polka
4:2. No i jest. Siegemund wygrywa swoje podanie i jeszcze nie składa broni w tym secie
40:30. Jest szansa dla Siegemund na wygranie pierwszego gema w tym spotkaniu przy własnym podaniu
Dwa gemy i osiem punktów z rzędu dla Igi Świątek. W tej części pierwszego seta Siegemund nie istnieje
4:1. Podwyższa prowadzenie Iga Świątek. Takie gemy serwisowe, wygrane na sucho, w zeszłym sezonie doprowadziły ją do sukcesu w wielkoszlemowym Roland Garros
3:1*. Trzecie przełamanie z rzędu, drugie w tym meczu na rzecz Świątek, która odskakuje na dwa gemy
Kolejny gem serwisowy Siegemund. Jak na utratę podania zareaguje Świątek?
2:1*. Przełamanie powrotne dla Laury Siegemund. Łapie kontakt niemiecka tenisistka. Trzy gemy za nami, dwa przełamania
Ależ huśtawkę nastrojów fundują wszystkim obie tenisistki. Kolejny gem serwisowy Świątek i ponownie trzy breakpointy dla Siegemund
2:0*. No i jest. Podwójny błąd serwisowy na koniec gema i Świątek błyskawicznie przełamuje Siegemund
A teraz pierwszy gem serwisowy Siegemund i od razu breakpoint dla Igi
1:0. Pięknie broni się Iga Świątek i otwiera wynik spotkania na swoją korzyść
Nie z Igą te numery. Świątek broni wszystkie piłki na przełamanie. 40:40 i gramy na przewagi
Zaskoczenie na początek. 0:40 i trzy breakpointy dla niemieckiej tenisistki
Jako pierwsza podaje Iga Świątek
ZACZYNAMY!
Sobotnia rywalka Igi Świątek jest niżej notowana niż jej przeciwniczka z 1. rundy, ale to nie znaczy, że będzie łatwiej. Wręcz przeciwnie. Riske pojawia się na kortach ziemnych od święta, z kolei Siegemund niemal się na nich urodziła
Liderka światowego rankingu Ashleigh Barty rozprawiła się z Tamarą Zidansek 6:4, 1:6, 6:3, więc za chwilę na kort powinny wyjść Świątek i Siegemund
Mecz Siegemund - Świątek po zakończeniu spotkania Barty - Zidansek
Otwarcie turnieju w Madrycie Świątek miała imponujące: w 1. rundzie rozgromiła Alison Riske 6:1, 6:1
Polka to siedemnasta rakieta świata i w turnieju rozstawiona jest z numerem 14, Niemka zaś jest 59., a do głównej drabinki musiała przebijać się przez kwalifikacje
Iga Świątek - Laura Siegemund w 2. rundzie Mutua Madrid Open. Zapraszamy na relację na żywo w Eurosport.pl!