WTA Madryt 2021. Koniec serii Igi Świątek w meczu z Ashleigh Barty

04/05/2021, 04:19 GMT+2

Ashleigh Barty zamknęła Idze Świątek drogę nie tylko do ćwierćfinału Mutua Madrid Open, ale też do śrubowania znakomitej serii. W meczu 3. rundy turnieju w Madrycie pierwsza rakieta świata pokonała najlepszą polską tenisistkę 7:5, 6:4.

W poniedziałkowy wieczór na korcie centralnym spotkały się dwie ostatnie mistrzynie Roland Garros. Barty wygrała paryskiego wielkiego szlema w 2019, a Świątek w 2020 roku, pod nieobecność obrończyni tytułu.
Pierwsze spotkanie między nimi lepiej rozpoczęła Świątek, ale z triumfu cieszyła się Barty. Zresztą już w pierwszym secie zakończyła serię Polki, która miała swój początek właśnie w czasie ubiegłorocznego turnieju w Paryżu.

Licznik wyzerowany

French Open 2020 Świątek wygrała w spektakularnym stylu, przez cały turniej nie tracąc seta. Serię 14 wygranych setów z rzędu na kortach ziemnych Polka podkręciła już w tym sezonie w Madrycie. Z Alison Riske wygrała 6:1, 6:1, a z Laurą Siegemund 6:3, 6:3 i licznik Świątek wskazywał już 18 kolejno wygranych setów. W poniedziałek jednak został wyzerowany przez turniejową jedynkę.
Seria Świątek się skończyła, ale seria Barty trwa w najlepsze. Australijka odniosła już 14. kolejne zwycięstwo na czerwonej mączce. Na tę serię składa się siedem wygranych meczów w Roland Garros 2019 oraz tegoroczne cztery w Stuttgarcie i już trzy w Madrycie.
W ćwierćfinale Mutua Madrid Open Barty zmierzy się z turniejową dziewiątką Petrą Kvitovą, która w poniedziałkowe popołudnie w trzech setach pokonała Weronikę Kudiermietową 6:3, 4:6, 6:4. Świątek na pocieszenie zostaje występ w Madrycie w grze podwójnej. We wtorek, w 2. rundzie debla, Polka i partnerująca jej Amerykanka Bethanie Mattek-Sands zagrają o ćwierćfinał z Rosjankami Jeleną Wiesniną i Wierą Zwonariową.
Autor: łup/TG / Źródło: eurosport.pl