WTA Lexington: Magda Linette - Lauren Davis - wynik i relacja z meczu 1. rundy

11/08/2020, 06:29 GMT+2

Po blisko półrocznej przerwie Magda Linette w dobrym stylu wygrała z Lauren Davis 6:2, 6:3 w meczu 1. rundy turnieju w Lexington. W następnej rundzie Polka zmierzy się z Amerykanką Jennifer Brady.

Magda Linette gładko przeszła pierwszą rundę turnieju w Lexington

Był to pierwszy oficjalny mecz 28-letniej poznanianki od 23 lutego, kiedy odpadła w 1. rundzie imprezy w Dausze. Po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 rywalizacja tenisowa pod szyldem WTA wróciła w ubiegłym tygodniu w Palermo - bez Linette, która zdecydowała się na starty za oceanem.
Zajmująca 36. miejsce w rankingu światowym Linette w USA przebywa od niespełna trzech tygodni, gdzie przygotowywała się imprezy w Lexington i mającego się rozpocząć 31 sierpnia wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku. Rozegrała kilka meczów towarzyskich, w których szło jej ze zmiennym szczęściem, ale w poniedziałek nie dała szans Davis.

Niewygodna rywalka

26-letnia Amerykanka (62. WTA) miała pozytywny bilans spotkań z Polką, wygrywając trzy z czterech wcześniejszych potyczek, m.in. w styczniu tego roku w Hobart na Tasmanii. Tym razem także zaczęła obiecująco, bo od prowadzenia 2:0, ale do końca pierwszego seta już nie zdołała wygrać gema.
W drugiej partii Linette szybko odskoczyła na 3:0 i dopiero wtedy pozwoliła nieco dojść do głosu rywalce, ale cały czas kontrolowała przebieg meczu i zwyciężyła po 81 minutach gry.
Kolejną rywalką Polki będzie trzy lata młodsza Brady (49. WTA), która na inaugurację nie dała szans Brytyjce Heather Watson (6:2, 6:1). Linette pokonała ją tylko raz - dwa lata temu w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Później doznała dwóch porażek - w imprezie ITF na trawie w brytyjskiej miejscowości Southsea oraz przed rokiem w 1/8 finału w Cincinnati.

Polka w deblu

Linette w Lexington rywalizować będzie także w deblu.
Turniej zapowiada się ciekawie m.in. ze względu na udział byłych liderek listy WTA, z siostrami Sereną i Venus Williams na czele. Starsza z nich w pierwszej rundzie spotka się z Białorusinką Wiktorią Azarenką.
Dla wielu tenisistek rozpoczęte w poniedziałek zawody będą testem przed wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku.