WTA Cluj-Napoca 2021: Emma Raducanu - Polona Hercog, wynik meczu i relacja - tenis

26/10/2021, 19:55 GMT+2

Prawie dwie i pół godziny walki na korcie spędziła we wtorek Emma Raducanu. 18-letnia Brytyjka pokonała w turnieju Transylvania Open Polonę Hercog ze Słowenii 4:6, 7:5, 6:1. Tym samym w Cluj-Napoce odniosła pierwsze zwycięstwo w imprezie rangi WTA.

18-letnia Raducanu w zeszłym miesiącu przeszła do historii tenisa jako pierwsza kwalifikantka, która wygrała turniej wielkoszlemowy.
11 września triumfowała w US Open. W finale pokonała niewiele starszą Kanadyjkę Leylah Annie Fernandez.
Po tamtym triumfie Raducanu zagrała tylko jeden mecz. W pierwszej rundzie turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells przegrała z Aliaksandrą Sasnowicz z Białorusi.

Wyrównana batalia

We wtorek Brytyjka miała wielkie problemy ze 124. w rankingu Hercog. Doświadczona Słowenka bardzo dobrze prezentowała się w pierwszym secie, który wygrała 6:4.
W drugiej odsłonie walka była niezwykle zacięta. Rozstawiona w Rumunii z numerem trzecim Raducanu zwyciężyła po ponad 60 minutach 7:5. W 12. gemie tej części przełamała przeciwniczkę.

30-letnia Hercog wyraźnie osłabła w decydującym secie. Przegrała go szybko 1:6. Całe starcie trwało jednak bardzo długo, bo prawie 150 minut.
Co ciekawe, dla Raducanu to było pierwsze zwycięstwo w turnieju cyklu WTA Tour w karierze. US Open i challengery, w których wcześniej grała nastolatka, odbywały się pod jurysdykcją ITF (Międzynarodowej Federacji Tenisowej).
W drugiej rundzie 23. zawodniczka rankingu zmierzy się z reprezentantką gospodarzy Aną Bogdan. Rumunka (106. WTA) pokonała Ivanę Jorović z Serbii 7:6(1), 6:4.
Warto dodać, że Raducanu ma rumuńskie korzenie. Po zakończonym meczu we wtorek udzieliła wywiadu po rumuńsku.
1. runda WTA Cluj-Napoca:
Emma Raducanu (23. WTA, Wielka Brytania) - Polona Hercog (124. WTA, Słowenia) 4:6, 7:5, 6:1.

Autor: Srogi, TG / Źródło: eurosport.pl