WTA Chicago 2021: Coco Vandeweghe - Magda Linette. Wynik meczu i relacja - Tenis

28/09/2021, 16:25 GMT+2

Magda Linette wygrała 6:1, 6:4 z reprezentantką gospodarzy Coco Vandeweghe w pierwszej rundzie turnieju WTA w Chicago. Jej kolejną rywalką będzie Szwajcarka Jil Teichmann.

Magda Linette

29-letnia Linette (54. WTA) nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad swoją rówieśniczką, która dostała do turnieju dziką kartę. Dużo niżej notowana Vandeweghe nieznaczny opór Polce postawiła tylko na początku pierwszego i w końcówce drugiego seta, dwukrotnie przełamując serwis Linette. Własny serwis straciła jednak na rzecz Polki aż pięć razy.
Walka Linette o awans do drugiej rundy trwała godzinę i 15 minut. Jej kolejną rywalką będzie Teichmann, która po zaciętym spotkaniu wygrała z Estonką Kaią Kanepi 7:6 (7-3), 7:5.
Linette wystąpi w Chicago także w deblu razem z Alicją Rosolską, a ich rywalkami w pierwszej rundzie będą Amerykanki Jessica Pegula i Asia Muhammad. Z kolei Fręch i Kawa zmierzą się z belgijskim duetem Kim Clijsters - Kirsten Flipkens. Ta pierwsza, była liderka światowego rankingu, wraca na korty po ponadrocznej przerwie spowodowanej kłopotami ze zdrowiem, m.in. przejściem COVID-19.

Linette ostatnią Polką w turnieju

W poniedziałek w pierwszej rundzie odpadła Magdalena Fręch. Kwalifikacji nie przebrnęła Katarzyna Kawa.
Pierwsza tegoroczna edycja turnieju w Chicago odbyła się w sierpniu. Wówczas triumfowała Ukrainka Elina Switolina, która teraz jest najwyżej rozstawiona i rywalizację rozpoczyna od drugiej rundy.
Autor: macz/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP