Wimbledon 2022. Simona Halep - Paula Badosa: wynik i relacja z meczu - Tenis

04/07/2022, 18:01 GMT+2

Simona Halep awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu. W meczu czwartej rundy Rumunka, która w poprzednim spotkaniu pokonała Magdalenę Fręch, nie dała szans Hiszpance Pauli Badosie, wygrywając 6:1, 6:2.

Poniedziałkowe spotkanie Halep (18. WTA) z Badosą (4. WTA) tylko na początku układało się po myśli Hiszpanki. Wyżej notowana tenisistka utrzymała swoje podanie i wyszła na prowadzenie 1:0. Sześć kolejnych gemów padło jednak łupem Rumunki, która wygrała inauguracyjnego seta 6:1.

Halep z awansem po godzinie walki

W drugiej partii zacięta walka trwała tylko do stanu 2:2. Od tego momentu wyższy bieg, podobnie jak w pierwszej odsłonie, wrzuciła Halep.
Była liderka światowego rankingu do końca meczu straciła już tylko cztery punkty i po zaledwie 62 minutach rywalizacji mogła cieszyć się z awansu do 1/4 finału.
- To wielki moment, cieszę się, że jestem tu ponownie. To cudowne, że mogę grać tutaj w obecności tak wspaniałych kibiców - powiedziała tuż po spotkaniu tenisistka, która na korcie centralnym w Londynie pojawiła się pierwszy raz od czasu pokonania Sereny Williams w finale w 2019 roku.
- Nie mogę się doczekać kolejnego starcia. Dam z siebie wszystko, tak jak dzisiaj - dodała.

Porażka Badosy sprawiła, że Hiszpanka została dziewiątą zawodniczką z czołowej dziesiątki, która pożegnała się już z tegorocznym Wimbledonem. Na placu boju pozostała tylko Tunezyjka Ons Jabeur (2. WTA).
Halep w kolejnej rundzie zmierzy się z kolei z Amerykanką Amandą Anisimową (25. WTA), która w poniedziałek pokonała Francuzkę Harmony Tan (115. WTA) 6:2, 6:3.