Wimbledon 2022. Simona Halep - Amanda Anisimova: wynik i relacja, tenis

06/07/2022, 14:04 GMT+2

Simona Halep pędzi przez korty Wimbledonu w najlepsze. Rumunka z łatwością pokonała kolejną barierę. Z Amandą Anisimovą uporała się nadspodziewanie szybko i jako trzecia tenisistka awansowała do półfinału turnieju. Chwilę później do grona półfinalistek dołączyła Jelena Rybakina z Kazachstanu.

Halep, była liderka rankingu i mistrzyni Wimbledonu z 2019 roku, ma wielki apetyt na trzeci wielkoszlemowy tytuł (wcześniej była królową Roland Garros).
W poprzedniej rundzie bez większego wysiłku ograła jedną z faworytek, turniejową czwórką, Hiszpankę Paulę Badosę. Jeszcze wcześniej dała lekcję tenisa naszej wimbledońskiej debiutantce Magdalenie Fręch.

Halep ciągle bez straty seta

Jest w imponującej formie. W żadnych z tegorocznych meczów w Londynie nie straciła seta.
W środę, na oczach między innymi Davida Beckhama, dała popis w ćwierćfinale. Amerykanka Anisimova była dla niej tłem, choć zaczęła od zwycięstwa w gemie otwarcia. Później rządziła już tylko Halep. Dwa szybkie przełamania i set wygrany w pół godziny.
Długo bardzo podobnie wyglądał kolejny. Anisimova zaczęła od wyrwania gema, później Rumunka przełamała jej serwis dwukrotnie, kolekcjonując niezłą zaliczkę. W tej partii prowadziła już 5:1, ale chyba zbyt szybko była myślami przy półfinale, bo zaczęła się mylić, dając rywalce złapać drugi oddech. Anisimova wygrała trzy kolejne gemy, ale to byłoby na tyle.
Halep postawiła kropkę nad i. 6:2, 6:4 i zagra o finał z Jeleną Rybakiną.

Halep - Rybakina w półfinale

Tenisistka z Kazachstanu swój mecz skończyła kilka minut później. Z Ajlą Tomljanovic zaczęła od falstartu. Przegrała pierwszego seta, ale w kolejnych się pozbierała, odrobiła straty i wygrała.
W drugim secie, po wygraniu siedmiu gemów z rzędu, prowadziła już 3:0, po kolejnym przełamaniu podania rywalki odjechała na 5:1 i za moment cieszyła się z największego sukcesu w Wielkim Szlemie.
Tym samym Kazachstan ma pierwszego tenisowego przedstawiciela w wielkoszlemowym półfinale.
Wcześniej awans do półfinału zapewniły sobie Ons Jabeur i Tatjana Maria.