Wimbledon 2022: Serena Williams - Harmony Tan, wynik meczu i relacja - Tenis

28/06/2022, 21:35 GMT+2

Serena Williams odpadła w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. W pierwszym meczu po blisko rocznej przerwie Amerykanka, po świetnym boju, przegrała z Francuzką Harmony Tan 5:7, 6:1, 6:7 (7-10).

Dla Williams (1204. WTA) był to powrót do rywalizacji w singlu po dwunastu miesiącach przerwy. Ostatni mecz, na kortach swojego ulubionego Wimbledonu, 40-latka rozegrała bowiem 29 czerwca 2021 roku, kreczując w starciu z Białorusinką Aliaksandrą Sasnowicz.

Williams bez awansu do drugiej rundy

We wtorek rywalką 23-krotnej zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych była Tan (115. WTA). Pierwszy set był prawdziwym rollercoasterem w wykonaniu obu tenisistek. Francuzka prowadziła już 2:0, by po kilkunastu minutach przegrywać 2:4.
Jednak w decydującym fragmencie Williams dwukrotnie straciła swoje podanie, a partia zakończyła się wygraną zawodniczki z Paryża 7:5.
Drugi set toczył się z kolei pod całkowite dyktando utytułowanej Amerykanki. Zawodniczka urodzona w Saginaw nie dała najmniejszych szans Tan, zwyciężając 6:1.
W decydującej partii mistrzyni olimpijska z Londynu prowadziła już 3:1 i nic nie wskazywało, że zejdzie z kortu pokonana. Przy wyniku 5:4 serwowała nawet po zwycięstwo, ale Francuzka doprowadziła do wyrównania 5:5.
O losach triumfu ostatecznie rozstrzygał super tie-break. W nim było już 4-0 dla Williams, ale pięć kolejnych punktów padło łupem rywalki, która wyszła na prowadzenie 5-4. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała Tan, która wygrała 10-7 i to ona mogła cieszyć się z awansu do 1/32 finału.
Starcie trwało trzy godziny i 14 minut.
Kolejną rywalką Francuzki będzie Hiszpanka Sara Sorribes Tormo (45. WTA), która pokonała Amerykankę Christinę McHale (261. WTA) 6:2, 6:1.
Harmony Tan - Serena Williams 7:5, 1:6, 7:6 (10-7)
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl