Wimbledon 2022: Rafael Nadal - Francisco Cerundolo, wynik meczu i relacja - Tenis

28/06/2022, 18:21 GMT+2

Rafael Nadal w drugiej rundzie Wimbledonu. Na inaugurację wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Londynie Hiszpan, po trwającym przeszło 3,5 godziny meczu, pokonał Argentyńczyka Francisco Cerundolo 6:4, 6:3, 3:6, 6:4.

Występ Hiszpana na trawie długo był zagrożony, ponieważ 36-latek zmagał się z kontuzją lewej stopy. Radioterapia, jakiej się poddał, przyniosła jednak efekty, a tenisista przyjechał do Londynu walczyć o trzecie wielkoszlemowe zwycięstwo w tym roku. Wcześniej wygrał Australian Open oraz Rolanda Garrosa.

Nadal z awansem do drugiej rundy

We wtorkowym meczu rywalem turniejowej "dwójki" był Cerundolo (41. ATP). Początek spotkania był bardzo wyrównany, a żaden z tenisistów nie potrafił wypracować bezpiecznej przewagi nad przeciwnikiem.
Kluczowy dla losów inauguracyjnego seta był 10. gem, w którym Nadal, po raz drugi tego dnia, odebrał serwis Argentyńczykowi i wygrał partię 6:4.
Druga odsłona również padła łupem bardziej doświadczonego zawodnika, a do zwycięstwa 6:3 wystarczyło mu jedno przełamanie w gemie numer sześć.
Kilkanaście minut później wydawało się, że Hiszpan dopełni formalności i pewnie zamelduje się w następnej rundzie Wimbledonu. Od stanu 1:2 Cerundolo wygrał jednak pięć z sześciu kolejnych gemów, doprowadzając do wyniku 1-2 w setach.
23-latek z Buenos Aires kontynuował świetną grę również w czwartej partii. Prowadził już 3:1, ale w kluczowych momentach skuteczniej na korcie spisywał się Nadal. W końcówce dwukrotnie przełamał rywala, wygrał seta 6:4 i mógł cieszyć się z awansu do 1/32 finału.

Kolejnym rywalem Hiszpana będzie Litwin Ricardas Berankis (106. ATP), który w pierwszej rundzie pokonał Amerykanina Sama Querreya (157. ATP) 6:4, 7:5, 6:3.
Turniej wielkoszlemowy na kortach Wimbledonu zakończy się 10 lipca.
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl