Wimbledon 2022. Rafael Nadal - Botic van de Zandschulp: wynik poniedziałkowego meczu 1/8 finału - Tenis

04/07/2022, 20:03 GMT+2

Rafael Nadal w ćwierćfinale wielkoszlemowego Wimbledonu. W czwartej rundzie Hiszpan okazał się lepszy od rozstawionego z numerem "21" Holendra Botica van de Zandschulpa, wygrywając 6:4, 6:2, 7:6 (8-6).

W spotkaniu Nadala (4. ATP) z van de Zandschulpem (25. ATP) faworyt był tylko jeden - Hiszpan, który na trawiastych kortach w Londynie gra po raz pierwszy od 2019 roku i który liczy na trzeci tytuł wielkoszlemowy w tym roku.

Nadal z awansem do ćwierćfinału

W trwającym Wimbledonie 36-latek radzi sobie do tej pory bardzo dobrze. Po pokonaniu Francisco Cerundolo, Ricardasa Berankisa oraz Lorenzo Sonego, w czwartej rundzie jego rywalem był rozstawiony z numerem "21" Holender.
Początek meczu nie zapowiadał łatwego zwycięstwa 22-krotnego triumfatora imprez wielkoszlemowych. Obaj tenisiści pewnie utrzymywali swoje podania aż stanu 5:4 dla gracza pochodzącego z Majorki. W kluczowym momencie Nadal przełamał jednak dobrze serwującego rywala, wygrywając seta 6:4.
Druga partia ułożyła się znakomicie dla bardziej doświadczonego z zawodników. Van de Zandschulp szybko przegrywał 0:2, a w dalszej fazie meczu nie mógł znaleźć sposobu, jak dogonić skutecznie grającego w poniedziałek Hiszpana. W ósmym gemie ponownie stracił swoje podanie, set zakończył się wynikiem 6:2 dla Nadala, którego od awansu dzieliła już tylko jedna wygrana partia.
Trzeci set, dość nieoczekiwanie, rozpoczął się od przełamania na korzyść Holendra. 26-latek z Wageningen nie poszedł jednak za ciosem i po chwili był już remis 1:1 w gemach. W kolejnych minutach gracz urodzony w Manacor zyskiwał coraz większą przewagę na korcie. Prowadził już nawet 5:2, ale rywal, głównie za sprawą błędów popełnianych przez Nadala, doprowadził do wyniku 5:5.
O losach partii ostatecznie decydował tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachował bardziej doświadczony Hiszpan, który wygrał 8-6 i mógł cieszyć się ze zwycięstwa oraz awansu do ćwierćfinału.

Kolejnym rywalem Nadala będzie Amerykanin Taylor Fritz (14. ATP), który w czwartej rundzie pokonał Australijczyka Jasona Kublera (99. ATP) 6:3, 6:1, 6:4.
Wimbledon 2022 - wyniki meczów czwartej rundy (1/8 finału) turnieju mężczyzn:
Jannik Sinner (Włochy, 10) - Carlos Alcaraz (Hiszpania, 5) 6:1, 6:4, 6:7 (8-10), 6:3
David Goffin (Belgia) - Frances Tiafoe (USA, 23) 7:6 (7-3), 5:7, 5:7, 6:4, 7:5
Cameron Norrie (W. Brytania, 9) - Tommy Paul (USA, 30) 6:4, 7:5, 6:4
Novak Djokovic (Serbia, 1) - Tim Van Rijthoven (Holandia) 6:2, 4:6, 6:1, 6:2
Taylor Fritz (USA, 11) - Jason Kubler (Australia) 6:3, 6:1, 6:4
Cristian Garin (Chile) - Alex de Minaur (Australia, 19) 2:6, 5:7, 7:6 (7-3), 6:4, 7:6 (10-6)
Nick Kyrgios (Australia) - Brandon Nakashima (USA) 4:6, 6:4, 7:6 (7-2), 3:6, 6:2
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Botic van de Zandschulp (Holandia, 21) 6:4, 6:2, 7:6 (8-6)
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl