Wimbledon 2022. Novak Djoković ruszył na pomoc Jannikowi Sinnerowi

06/07/2022, 06:49 GMT+2

Piękny obrazek w ćwierćfinale Wimbledonu. Jannik Sinner i Novak Djoković na korcie centralnym toczyli zażarty bój o awans do najlepszej czwórki, kiedy włoski tenisista zaliczył brzydko wyglądający upadek. Serb nie wahał się ani chwili.

Wtorkowy mecz składał się z dwóch części. W pierwszej warunki dyktował 20-letni Sinner, bijąc mistrza 7:5, 6:2. Djoković był o seta od odpadnięcia z turnieju, ale zaczął pisać swoją historię. Wygrał trzeciego seta, a w czwartym rywala miał już na widelcu.
Djoković prowadził 5:2, gdy ambitnie walczący Sinner doczekał się breakpointa. Przegrał jednak tę wymianę, na domiar złego łapiąc kontuzję. Włoski tenisista przewrócił się, doznając urazu lewego stawu skokowego. Na twarzy Sinnera pojawił się grymas bólu. Długo trzymał się za stopę.
Djoković od razu zaniepokoił się losem przeciwnika. Kiedy tylko zorientował się, że sytuacja jest poważna, przeszedł na drugą stronę kortu i pomógł Sinnerowi stanąć na nogi.

Sinner skręcił kostkę

- Skręciłem lewą kostkę. Początkowo poczułem ból. Trochę się tym przeraziłem, ale potem, gdy zrobiłem kilka kroków, czułem się okej. Przy kolejnych dwóch punktach byłem trochę ostrożniejszy. Najważniejsze, że wszystko jest w porządku - tłumaczył potem włoski tenisista.
Sinner opierał się faworyzowanemu rywalowi w ósmym gemie czwartego seta, miał jeszcze jednego breakpointa, ale ostatecznie, za trzecią piłką setową, Djoković dopiął swego.
Nadeszła partia decydująca, w której Djoković poszedł za ciosem, wygrywając w ponad 3,5 godziny 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2. W półfinale Wimbledonu rozstawiony z numerem 1 Serb spotka się z faworytem gospodarzy, 12. w rankingu Cameronem Norrie.
Autor: łup/TG / Źródło: eurosport.pl