Wimbledon 2022. Nick Kyrgios wściekły na kobietę na trybunach

10/07/2022, 16:45 GMT+2

Nick Kyrgios, wulkan nieprzewidywalnych zachowań, znów wdał się z słowną utarczkę z sędzią. W pewnym momencie finału Wimbledonu, w którym rywalem Australijczyka był Novak Djoković, Kyrgios miał ogromne zastrzeżenia do jednej z fanek na trybunach i domagał się usunięcia jej z obiektu. Ostatecznie w Londynie triumfował Serb. "Nole" wygrał 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7-3).

Kyrgios, który po raz pierwszy w karierze awansował do finału wielkoszlemowego turnieju, zaskoczył faworyzowanego Djokovicia w pierwszym secie. Serb zdołał jednak wyrównać stan meczu. To właśnie na początku trzeciej partii Kyrgios wpadł w furię.
W momencie gdy serwis był po stronie Australijczyka, przerwał on grę, by poskarżyć się sędziemu. Jego zdaniem, jedna z kobiet zasiadających na trybunach, cały czas rozpraszała go podczas podania.
- Ona rozprasza mnie, kiedy serwuję w finale Wimbledonu! – denerwował się Australijczyk.

"Dlaczego jej nie wyrzucisz?"

Kyrgios wskazał nawet osobę, która sprawiała mu problemy.
Nick Kyrgios znany jest z wybuchowego temperamentu
- Wiem dokładnie, kto to jest. To ta w sukience. Wygląda, jakby wypiła 700 drinków. Mówi do mnie w trakcie wymiany, a ty na to nie reagujesz. Dlaczego jej nie wyrzucisz? Czemu ona ciągle tu jest? – Kyrgios pytał arbitra.
Francuski sędzia Renaud Lichtenstein zdecydował się nawet skorzystać z krótkofalówki i poinformować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo o tym, co się dzieje na trybunach. Nie pomogło to jednak 27-latkowi z Canberry.

Poirytowany tenisista z Australii przegrał trzeciego seta 4:6. W czwartym, jak się okazało decydującym, Djoković potrzebował tie breaka, by pokonać rywala i zdobyć 21. tytuł wielkoszlemowy.
Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl