Wimbledon 2022. Nick Kyrgios - Cristian Garin: wynik i relacja

06/07/2022, 16:58 GMT+2

Nick Kyrgios po raz pierwszy w życiu dotarł do półfinału wielkoszlemowej imprezy w singlu. W środę kontrowersyjny australijski tenisista pewnie pokonał Chilijczyka Cristiana Garina 6:4, 6:3, 7:6 (7-5) na kortach Wimbledonu.

O 27-letnim Kyrgiosie było szczególnie głośno po sobotnim meczu, w którym pokonał rozstawionego z numerem czwartym Greka Stefanosa Tsitsipasa 6:7 (2-7), 6:4, 6:3, 7:6 (9-7). Wówczas dochodziło między zawodnikami do sytuacji, które zbulwersowały tenisowy świat. W następnej konfrontacji spokojnie pokonał Amerykanina Brandona Nakashimę i liczył na kolejny sukces.

Kyrgios dominował na korcie

W mecu przeciwko Chilijczykowi Cristianowi Garinowi Kyrgios był faworytem i nie zawiódł oczekiwań. Grał spokojnie, nie awanturował się i to przyniosło mu sukces. Australijczyk potwierdził formę już w początkowych setach.
Co prawda Kyrgios przegrał swój pierwszy gem serwisowy do zera, ale potem znalazł odpowiedni rytm gry. Przełamał rywala w szóstym, a także w dziesiątym gemie i wygrał partię 6:4.
W kolejnej odsłonie pojedynku Australijczyk także był górą. Tym razem wystarczyło mu jedno przełamanie w secie czwartym.
W trzeciej partii nikt nie przegrał przy swoim serwisie i doszło do tie-breaka. W nim więcej zimnej krwi zachował Kyrgios, który po zaciętej walce wygrał 7-5 i pierwszy raz w karierze awansował do półfinału turnieju wielkoszlemowego.
W kolejnej rundzie Australijczyk zmierzy się ze zwycięzca meczu słynnego Hiszpana Rafaela Nadala z Amerykaninem Taylorem Fritzem.
Nick Kyrgios - Cristian Garin 6:4, 6:3, 7:6 (7-5)
Autor: dasz/po / Źródło: eurosport.pl