Wimbledon 2022. Nick Kyrgios - Brandon Nakashima: wynik i relacja

04/07/2022, 16:05 GMT+2

Australijczyk Nick Kyrgios pokonał Amerykanina Brandona Nakashimę 4:6, 6:4, 7:6 (7-2), 3:6, 6:2 w czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Wimbledonie. Kontrowersyjny zawodnik po raz trzeci w historii awansował do ćwierćfinału imprezy tej rangi. W Wimbledonie ostatni raz uczynił to w 2014 roku.

O Kyrgiosie było szczególnie głośno po sobotnim meczu, w którym pokonał rozstawionego z numerem czwartym Greka Stefanosa Tsitsipasa 6:7 (2-7), 6:4, 6:3, 7:6 (9-7). Wówczas dochodziło między zawodnikami do sytuacji, które zbulwersowały tenisowy świat.

Kyrgios pokonuje Nakashimę

W poniedziałkowym spotkaniu z Nakashimą Kyrgios był, jak na siebie, bardzo grzeczny i spokojny. Oczywiście trochę narzekał, zwyczajowo gadał do siebie i do swojego sztabu po nieudanych gemach, ale żadnej karczemnej awantury tym razem nie wywołał.
Debiutujący na poziomie czwartej rundy turnieju wielkoszlemowego Nakashima nawet nie myślał, żeby się kłócić. 20-letni Amerykanin o azjatyckich korzeniach postanowił po prostu sprawić niespodziankę i wyeliminować faworyzowanego rywala.
Nakashima pokazał, że jest do tego zdolny już w pierwszym secie, w którym przełamał serwis Australijczyka w dziesiątym gemie i wygrał 6:4. Dwie kolejne odsłony meczu należały już do Kyrgiosa. Najpierw zwyciężył w secie dzięki przełamaniu w trzecim gemie, a następnie rozstrzygnął na swoją korzyść tie-break (7-2) w trzeciej partii. W skutecznej grze nie przeszkodziły mu nawet pewne problemy z bolącym barkiem.
Wydawało się, że Australijczyk ma inicjatywę, ale Amerykanin niespodziewanie odgryzł się rywalowi. Nakashima dwukrotnie przełamał podanie Kyrgiosa w czwartym secie i wygrał 6:3.
Piąta odsłona widowiska zapowiadała się bardzo emocjonująco. W niej jednak Australijczyk kontrolował wydarzenia na korcie, dwukrotnie przełamał Nakashimę, a później, pewnie serwując, zakończył sprawę wynikiem 6:2.
W kolejnej rundzie Kyrgios zmierzy się z Chilijczykiem Cristianem Garinem.
Nick Kyrgios - Brandon Nakashima 4:6, 6:4, 7:6 (7-2), 3:6, 6:2

Autor: dasz/po / Źródło: eurosport.pl