Wimbledon 2022: Iga Świątek wygrała 37. mecz z rzędu i dogoniła Martinę Hingis - tenis WTA

30/06/2022, 17:09 GMT+2

Iga Świątek po czwartkowej wygranej z Holenderką Lesley Pattinamą Kerkhove w Wimbledonie legitymuje się już serią 37 kolejnych zwycięstw w trwającym sezonie. Tylko cztery tenisistki w liczonej od 1968 roku erze Open miały lepsze passy od polskiej gwiazdy.

Iga Świątek wygrała 37. meczów z rzędu

Zdecydowana liderka rankingu WTA odniosła swoją drugą wygraną na kortach trawiastych w tym roku. Rywalizację na tej nawierzchni rozpoczęła dopiero w 1. rundzie Wimbledonu, pokonując chorwacką kwalifikantkę Janę Fett 6:0, 6:3.
W czwartek na drodze Polki stanęła zawodniczka, która nie przeszła kwalifikacji w tej edycji londyńskiej imprezy. Holenderka dostała się do głównej drabinki jako tzw. "lucky loserka" po wycofaniu się Danki Kovinić. Pattinama Kerkhove okazała się jednak bardzo wymagającą rywalką. Uległa faworytce dopiero po trzech setach 4:6, 6:4, 3:6.

Zrównała się z Hingis

Zwycięstwo 21-letniej raszynianki rodziło się w bólach, ale ostatecznie pozwoliło jej zameldować się w trzeciej rundzie wielkoszlemowej imprezy i przedłużyć imponującą serię. Świątek nie doznała porażki od połowy lutego, a jej licznik wskazuje obecnie 37 wygranych meczów z rzędu.
Tyle samo podczas najdłuższej passy w karierze miała w 1997 roku słynna Szwajcarka Martina Hingis.
Obecnie przed Polką w tym zestawieniu pozostają już tylko cztery legendy kobiecego tenisa, które imponujące sukcesy odnosiły na bardzo długo przed narodzinami Świątek: Chris Evert, Margaret Court, Steffi Graf i rekordzistka wszech czasów Martina Navratilova. Przeskoczenie choćby jednej z nich będzie jednak niezwykle trudnym wyzwaniem dla zawodniczki z Raszyna. Czwarta na liście Evert w 1974 roku odniosła aż 55 kolejnych zwycięstw.

Najdłuższe serie zwycięstw w kobiecym tenisie w erze Open:

1. Martina Navratilova: 74 wygrane w 1984 (miała też serie: 58, 54, 41, 37 i 36);

Kolejna rywalka Igi Świątek

W trzeciej rundzie Wimbledonu najlepsza polska tenisistka zmierzy się z Alize Cornet. Francuzka zajmuje obecnie 37. miejsce w światowym rankingu. W czwartek pokonała Amerykankę Claire Liu 6:3, 6:3.
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl