Wimbledon 2022. Alicja Rosolska i Erin Routliffe awansowały do 1/8 finału debla – wynik i relacja

02/07/2022, 20:08 GMT+2

Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe w sobotę awansowały do 1/8 finału turnieju deblistek wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka i jej partnerka wygrały z Amerykankami Catherine Harrison i Sabriną Santamarią 6:7 (3-7), 7:5, 7:6 (10-7). Tego dnia z londyńskiej imprezy niestety odpadły nasze ostatnie singlistki.

Alicja Rosolska

Z czterech zaplanowanych występów reprezentantów Polski w sobotę tylko Rosolska cieszyła się ze zwycięstwa. Liderka światowego rankingu Iga Świątek przegrała z Francuzką Alize Cornet 4:6, 2:6. Magdalena Fręch nie sprostała rozstawionej z numerem 16. Rumunce Simonie Halep (4:6, 1:6). Z kolei Łukasz Kubot musiał wycofać się z miksta z powodu kontuzji jego ukraińskiej partnerki Marty Kostiuk.

Odrobiły straty

Początek meczu deblowego z udziałem Rosolskiej również nie zwiastował sukcesu. Polka i Nowozelandka przegrały pierwszego seta po tie-breaku.
W drugiej odsłonie para ta szybko straciła podanie. Amerykanki prowadziły w tej partii 3:1 i wydawało się, że zmierzają po awans. Rosolska i Routliffe odrobiły jednak straty, a w kluczowym momencie przełamały rywalki po raz drugi, zwyciężając 7:5.
W ostatnim, bardzo zaciętym secie do rozstrzygnięcia potrzebny był super tie-break, rozgrywany do dziesięciu wygranych punktów. Nasza tenisistka i jej partnerka triumfowały w nim pewnie.
Ich kolejnymi rywalkami będą rozstawione z numerem 5. Amerykanka Asia Muhammad i Japonka Ena Shibahara.
W turnieju deblistek z Polek rywalizuje jeszcze Fręch w parze z brazylijską tenisistką Beatriz Haddad Maią. O 1/4 finału zagrają z rozstawionymi z numerem 10. Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez.
Wynik meczu 2. rundy debla:
Alicja Rosolska, Erin Routliffe (Polska, Nowa Zelandia, 11) - Catherine Harrison, Sabrina Santamaria (USA) 6:7 (3-7), 7:5, 7:6 (10-7).
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl