Wimbledon 2021. Hubert Hurkacz w ćwierćfinale. Ile zarobił polski tenisista? - Tenis

06/07/2021, 15:07 GMT+2

Hubert Hurkacz sprawił nie lada niespodziankę, pokonując w 1/8 finału Wimbledonu Daniiła Miedwiediewa. Za awans do wielkoszlemowego ćwierćfinału - pierwszego w karierze - polski tenisista zgarnie pokaźną premię finansową.

Dwóch dni potrzebował Hurkacz na wyeliminowanie Rosjanina, numeru dwa światowego rankingu. W poniedziałek, zanim rozpadało się w Londynie, przegrywał 1:2 w setach. Następnego dnia straty odrobił, doprowadził do piątego seta, którego wygrał 6:3.
- Daniił to znakomity zawodnik, o niesamowitych umiejętnościach. Walczyliśmy wczoraj bardzo długo, ale dzisiaj wydaje mi się, że zagrałem świetnie. To dla mnie wielka rzecz - móc wygrać taki mecz przed wami - powiedział tuż po meczu Hurkacz, zwracając się do londyńskiej publiczności na korcie centralnym.

35 milionów do podziału

Wimbledoński ćwierćfinał to życiowe osiągnięcie polskiego tenisisty w wielkoszlemowej rywalizacji. Za awans do tej fazy turnieju Hurkacz otrzyma 300 tys. funtów, czyli ponad 1,5 mln zł.
W puli nagród tegorocznej londyńskiej imprezy jest 35 milionów funtów. Triumfatorzy rywalizacji w grze pojedynczej zarobią po 1,7 mln.

Suma przeznaczona na premie dla uczestników w porównaniu z poprzednią edycją zmniejszyła się o 3 mln. Wówczas, dwa lata temu, zwycięzcy indywidualnych zmagań otrzymali czeki na 2,35 mln.

Na ogólną pulę składają się nagrody dla zawodników rywalizujących w singlu, deblu, mikście i kwalifikacjach oraz dzienne diety przewidziane dla tenisistów.
W ćwierćfinale rywalem Hurkacza będzie jeden z najlepszych tenisistów w historii - prawie 40-letni Szwajcar Roger Federer.