Wimbledon 2019. Kamil Majchrzak awansował do turnieju głównego

27/06/2019, 11:53 GMT+2

Kamil Majchrzak (111. ATP) po raz pierwszy w karierze zagra w drabince głównej wielkoszlemowego Wimbledonu. W trzeciej i ostatniej rundzie kwalifikacji 23-latek pokonał Francuza Enzo Couacauda (215. ATP) 6:2, 6:4, 6:0. Turniej główny rozpocznie się 1 lipca.

Już mocno obsadzony turniej ATP Challenger Tour w Ilkley pokazał, że z formą piotrkowianina na trawie jest coraz lepiej. Dotarł on tam do półfinału, pokonując po drodze Yuichiego Sugitę, Jiriego Vesely'ego i Antoine'a Hoanga.
Choć czasu na odpoczynek przed kwalifikacjami w Londynie praktycznie nie miał, bardzo szybko rozprawił się z rywalami w dwóch pierwszych rundach. Francuza Constanta Lestienne'a (202. ATP) pokonał 6:1, 6:2, a Ramkumara Ramanathana z Indii (154. ATP) 7:6(5), 6:3.

Polski ekspres

W pierwszym secie czwartkowego meczu Majchrzak zdołał przełamać Coucauda dwukrotnie (na 2:1 i 5:2). Skutecznie serwujący Polak zdołał też obronić pojedynczy break point.
W drugiej partii Francuz miał jeszcze większe problemy z utrzymaniem podania. Co prawda w trzecim gemie obronił aż dziesięć break pointów, ale kolejne dwa gemy serwisowe już przegrał. Dopiero przy 2:5 Couacaud poderwał się do walki, ale druga rakieta znad Wisły pozwoliła się przełamać tylko raz.
Trzeci set rozpoczął się w wymarzony sposób dla Majchrzaka, bo od przełamania, a potem było już tylko lepiej. Efektem coraz wyraźniejszej przewagi było ledwie 15 punktów rywala w tej partii i zakończony mecz po godzinie i 39 minutach.
W całym spotkaniu Polak zanotował 31 uderzeń wygrywających, przy 24 niewymuszonych błędach. U Francuza bilans był ujemny (20-21).

Wimbledoński debiut

Dla 23-latka będzie to pierwszy występ w drabince głównej Wimbledonu. W wielkim szlemie debiutował w styczniu tego roku, po udanym przebrnięciu przez kwalifikacje Australian Open.
Pewni udziału w turnieju głównym są również Hubert Hurkacz, Magda Linette i Iga Świątek. W czwartek swój mecz trzeciej rundy kwalifikacji rozegra jeszcze Katarzyna Kawa (217. WTA). Jej rywalką będzie Rumunka Gabriela Ruse (177. WTA).
Autor: br / Źródło: eurosport.pl