US Open 2021. Naomi Osaka - Leylah Fernandez: wynik meczu i relacja - Tenis

04/09/2021, 06:23 GMT+2

Naomi Osaka nie obroni tytułu w wielkoszlemowym US Open. W piątek opuściła kort ze łzami w oczach po szokującej porażce 7:5, 6:7(2), 4:6 z Kanadyjką Leylah Fernandez. Tuż po spotkaniu 3. rundy Japonka oznajmiła, że planuje zrobić sobie przerwę od tenisa.

- Jestem w momencie, w którym próbuję określić, czego tak naprawdę chcę. Szczerze mówiąc nie wiem, kiedy zagram następny mecz. Myślę, że zrobię sobie przerwę od tenisa - mówiła na konferencji prasowej, nie potrafiąc zahamować łez.
US Open 2021, w którym broniła tytułu, był dla Osaki pierwszym turniejem wielkoszlemowym od French Open, kiedy przyznała się do walki z depresją.

Była o gema od zwycięstwa

Porażki z 73. w rankingu WTA Fernandez długo nic nie zapowiadało. Trzecia najwyżej rozstawiona zawodniczka imprezy po wygraniu pierwszej partii prowadziła również 6:5 w drugiej i miała własne podanie. Utrzymać go nie zdołała, a tie-break był już jej koszmarem. Zaczęła go od pięciu przegranych punktów i ratunku nie było. Japonka tylko z wściekłością rzucała rakietą. Po przegranym secie po prostu zniknęła na jakiś czas z kortu.
- Naprawdę za to przepraszam. Mówiłam sobie, że powinnam zachować spokój, ale wszystko się we mnie gotowało - tłumaczyła później.
Finałowa partia uciekła jej bardzo szybko. Fernandez przełamała ją przy pierwszej okazji, a później kontrolowała sytuację, raz po raz strasząc kapitalnym forhendem. W sumie na przestrzeni całego meczu błysnęła aż 23 winnerami. Sensacja stała się faktem.
Dla Fernandez, która dopiero w poniedziałek skończy 19 lat, jest to największy sukces w karierze. W nagrodę w czwartej rundzie zagra z Angelique Kerber.