US Open 2019. Rafael Nadal - Diego Schwartzman: wynik meczu

05/09/2019, 05:54 GMT+2

Nie było niespodzianki w ćwierćfinałowym pojedynku US Open między Rafaelem Nadalem i Diego Schwartzmanem. Hiszpan zwyciężył 6:4, 7:5, 6:2, choć wynik nie odzwierciedla problemów, z którymi zmagał się 2. tenisista rankingu ATP. Transmisje z US Open w kanałach Eurosportu i Eurosport Playerze.

Nie da się ukryć, że Nadal był zdecydowanym faworytem konfrontacji ze Schwartzmanem – pomijając fakt, że ma aż 16 tytułów wielkoszlemowych, w starciach z Argentyńczykiem radził sobie bez większych problemów. Tenisista z Majorki wygrywał we wszystkich siedmiu meczach z rywalem, który zdołał mu urwać łącznie dwa sety. Ich ostatni pojedynek podczas Indian Wells również zakończył się pewnym triumfem Hiszpana 6:3, 6:1.

Błędów nie brakowało

W ćwierćfinałowej konfrontacji Schwartzman robił co mógł, ale to i tak nie wystarczyło na Nadala. Zresztą początek spotkania zwiastował, że Argentyńczyk może zostać rozgromiony, albowiem przeciwnik przełamał go dwukrotnie i prowadził już 4:0 w gemach, ale 27-latek zdołał dojść do siebie i nawiązał walkę. Niestety dla niego skończyło się wygraną Hiszpana 6:4.
Niemal identyczna sytuacja miała miejsce w drugim secie – Nadal ponownie zanotował dwa przełamania i prowadził już 5:1. Jednak Schwartzman odżył i ostatecznie urwał faworytowi pięć gemów. Nie zmienia to faktu, że druga partia również poszła na konto Hiszpana (7:5). Natomiast ostatni set, to już pełna kontrola wicelidera rankingu ATP – dwa przełamania i wygrana 6:2 zapewniły mu awans do półfinału.
Choć Nadal zwyciężył, to nie ulega wątpliwości, że w starciu z tenisistą na co dzień trenującym w jego akademii na Majorce nie był do końca sobą. Nie dość, że zanotował 39 niewymuszonych błędów – więcej, niż piłek wygrywających (35) – to na dodatek w trzecim secie narzekał na ból lewej ręki. Być może z tego powodu jego forhend momentami zawodził i w efekcie musiał spędzić na korcie prawie trzy godziny.
W półfinale US Open zagra po raz ósmy.

Po raz pierwszy

W następnym meczu Nadal również będzie faworytem. Jego przeciwnikiem będzie 23-letni Włoch Matteo Berrettini, który wcześniej uporał się w pięciu setach z Francuzem Gaelem Monfilsem. Ostatnim Włochem w erze Open, który zagrał w półfinale US Open, był Corrado Barazzutti, który dokonał tego w 1977 roku. Nadal i Berrettini jeszcze nigdy nie spotkali się na korcie.
Transmisje z US Open w kanałach Eurosportu i Eurosport Playerze.