US Open 2019. Magdalena Fręch awansowała do trzeciej rundy kwalifikacji

21/08/2019, 18:17 GMT+2

Magdalena Fręch awansowała do trzeciej, decydującej rundy kwalifikacji wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open. W środę 222. w światowym rankingu Polka w trzech setach pokonała Słowaczkę Rebeccę Sramkovą.

By znaleźć się w głównej drabince US Open, trzeba wygrać trzy spotkania. Pierwsze, z Chinką Jia-Jing Lu, Polka wygrała pewnie 6:3, 6:4. Znacznie więcej problemów miała w drugim pojedynku. W meczu decydującym o udziale w turnieju głównym US Open łodzianka zmierzy się ze zwyciężczynią rywalizacji Pauli Badosy z Quirine Lemoine.

Ponad dwie godziny na korcie

Wprawdzie pierwszego seta ze Słowaczką, będącą 173. w światowym rankingu, Fręch wygrała 6:2, ale w drugim Sramkova wzięła się do pracy i w efekcie trzy pierwsze gemy padły jej łupem. Na szczęście Polka nie złożyła broni, doprowadziła do remisu i tak już do samego końca wyglądała ta partia, ostatecznie wygrana przez Słowaczkę 7:5.
Scenariusz trzeciego seta przypominał drugiego. Z tą różnicą, że od stanu 4:4 wydarzenia na korcie przejęła Fręch, która triumfowała 6:4 i po dwóch godzinach i 11 minutach walki cieszyła się z wygranej.
W drugiej rundzie kwalifikacji mężczyzn wystąpi Kamil Majchrzak, który zmierzy się z doświadczonym Hiszpanem Tommym Robredo. W pierwszej rundzie eliminacji pań odpadła Katarzyna Kawa. Udział w turnieju głównym (początek w poniedziałek) mają zapewniony Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. Tytułu w singlu bronić będą Japonka Naomi Osaka i Serb Novak Djokovic.