US Open 2019. Magdalena Fręch awansowała do 2. Rundy kwalifikacji - Tenis

20/08/2019, 05:54 GMT+2

Magdalena Fręch pokonała pierwszą przeszkodę na drodze do wielkoszlemowego US Open. W poniedziałek 189. w rankingu WTA polska tenisistka nie dała szans w I rundzie kwalifikacji Chince Jia-Jing Lu.

Rywalką Fręch była wyżej notowana rywalka (Chinka zajmuje 222. miejsce w rankingu WTA), a mimo to łodzianka odważnie rozpoczęła mecz. W ósmym gemie, po pierwszym przełamaniu wyszła na prowadzenie 5:3. Nie oddała go już do końca seta.
Przełamaniem Chinka zrewanżowała się w drugiej partii, przy stanie 3:2. Sytuacja ta tylko zmobilizowała Fręch i kolejne cztery gemy padły jej łupem. Awans do II rundy kwalifikacji wywalczyła w 77 minut.

Dobre wspomnienia

Kolejną rywalką Polki w Nowym Jorku będzie 173. w rankingu WTA Rebecca Sramkova. Fręch ma dobre wspomnienia z meczów ze Słowaczką, gdyż przed rokiem pokonała ją w decydującej rundzie kwalifikacji French Open, a w maju była lepsza w turnieju ITF w Trnawie na Słowacji.
We wtorek swój pierwszy mecz rozegra Kamil Majchrzak - jego rywalem będzie Argentyńczyk Carlos Berlocq. Udział w turnieju głównym mają zapewniony Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz.
Turniej główny rozpocznie się 26 sierpnia. Tytułu w singlu bronić będą Japonka Naomi Osaka i Serb Novak Djoković.