Turniej WTA w Cincinnati - Kuzniecowa i Keys w finale

18/08/2019, 07:37 GMT+2

Niespodziewane rozstrzygnięcie w Cincinnati. Do finału awansowała Swietłana Kuzniecowa, która na dobre zapomniała o przewlekłych kłopotach zdrowotnych. Rosjanka w 68 minut rozprawiła się z turniejową jedynką Ashleigh Barty. Australijka straciła szansę na powrót na szczyt światowego rankingu.

Kuzniecowa odniosła trzecie w tym tygodniu zwycięstwo nad tenisistką z Top 10. Wcześniej uporała się z Czeszką Karoliną Pliskovą i zwyciężczynią US Open sprzed dwóch lat Amerykanką Sloane Stephen.
W półfinale Rosjanka, grająca w Cincinnati z dziką kartą, nie pozostawiła złudzeń Barty.
Ale to ta druga, tegoroczna mistrzyni French Open, lepiej rozpoczęła spotkanie. Australijka prowadziła już 2:0, ale starsza od niej o 11 lat Kuzniecowa wykaraskała się z chwilowych tarapatów. W tym secie nie poniosła już żadnych strat, imponując kombinacją siły i techniki. Wygrała 6:2.
Drugą partię rozpoczęła od odebrania rywalce podania i ochoty do gry. Wygrała ją 6:4, ani razu nie musząc bronić się przed stratą swojego gema serwisowego.

Stracony poprzedni sezon

W ten sposób Rosjanka, dwukrotna wielkoszlemowa mistrzyni, dotarła do swojego pierwszego finału od sierpnia 2018 i zwycięstwa w Waszyngtonie.

Kuzniecowa odradza się po straconym poprzednim sezonie. Z powodu kontuzji kolana pauzowała ponad pół roku. Obecnie jest sklasyfikowana na 153. miejscu. W Cincinnati zagra o 19. tytuł.

W finale zmierzy się z Amerykanką Madison Keys, która w drugim półfinale pokonała swoją rodaczkę Sofię Kenin 7:5, 6:4, choć w drugim secie przegrywała już 1:3.

Wyniki półfinałów:Kuzniecowa (Rosja) - Barty (Australia, 1) 6:2, 6:4
Keys (USA, 16) - Kenin (USA) 7:5, 6:4
Autor: twis / Źródło: eurosport.pl