Turniej WTA Tianjin. Magda Linette - Christina McHale: wynik i relacja z meczu

08/10/2019, 05:23 GMT+2

Magda Linette nie miała żadnych problemów z awansem do drugiej rundy turnieju w chińskim Tiencinie. Rozstawiona w imprezie z numerem ósmym Polka pokonała w dwóch setach Amerykankę Christinę McHale.

Ostatnie miesiące są bardzo dobre w wykonaniu Linette. W sierpniu pierwszy raz w karierze triumfowała w turnieju WTA, a we wrześniu awansowała do finału w Seulu.
Wprawdzie w ubiegłym tygodniu, po porażce z Amerykanką Sloane Stephens, już w pierwszej rundzie pożegnała się z turniejem w Pekinie, ale szybko wróciła na właściwe tory.
Do wtorku z McHale Polka mierzyła się pięć razy. Cztery razy górą była Amerykanka - ostatni raz w ubiegłym roku w Pekinie.

Szybka rehabilitacja

W Tiencinie nasza tenisistka wzięła rewanż, choć zaczęła dość nerwowo, bo cztery razy musiała bronić break pointa. Po piątym gemie skorzystała z pomocy trenera Marka Gellarda i potem poszło już z górki.
Linette do swojego repertuaru zagrań dołożyła więcej ryzyka i w szóstym gemie pierwszy raz przełamała 81. w światowym rankingu rywalkę, wychodząc na prowadzenie 4:2. Krzywda w tej partii już się jej nie mogła stać. I nie stała - wygrała do trzech.
Drugi set to absolutna dominacja poznanianki, która po trzech kolejnych przełamaniach prowadziła już 5:0. Wprawdzie potem sama straciła przewagę podania, jednak szybko opanowała sytuację, wygrywając ostatecznie 6:1, a całe spotkanie w 74 minuty.
Kolejną rywalką 42. w rankingu Linette będzie Kurumi Nara. Japońska kwalifikantka na otwarcie pokonała Amerykankę Harriet Dart 3:6, 6:1, 6:3.
Polka musi mieć się na baczności. W Tiencinie startuje po raz szósty, jednak nigdy nie udało się jej tutaj przebrnąć drugiej rundy.