Turniej w Cincinnati. Iga Świątek zagra z Estonką Anett Kontaveit

13/08/2019, 18:50 GMT+2

Iga Świątek poznała rywalkę w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA rangi Premier 5 na kortach twardych w Cincinnati. Polka zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit, która dość niespodziewanie pokonała Niemkę Angelique Kerber 7:6 (7), 6:2.

Zajmująca 55. miejsce na światowej liście Polka przeszła przez eliminacje, a w pierwszej rundzie w poniedziałek wyeliminowała sklasyfikowaną o 30 pozycji wyżej Francuzkę Caroline Garcię. Wygrała 7:6 (1), 6:1.

Pierwszy taki mecz

Kontaveit jest aktualnie sklasyfikowana na 20. pozycji. Z Kerber poradziła sobie w niespełna półtorej godziny. 23-letnia Estonka, która dotychczas wygrała jeden turniej cyklu WTA, zmierzy się z pięć lat młodszą Świątek po raz pierwszy.
Kontaveit ma na koncie kilka znaczących sukcesów. W karierze zwyciężała w 11 turniejach rangi ITF w singlu i pięciu w deblu. Pięciokrotnie docierała do finałów cyklu WTA Tour. Udało jej się wygrać tylko jeden z takich turniejów. W 2017 roku na kortach trawiastych w 's-Hertogenbosch ograła Rosjankę Natalję Wichlancewą 6:2, 6:3. Po raz ostatni w finale turnieju WTA była w kwietniu 2019 roku. Wówczas uległa w Stuttgarcie Petrze Kvitovej.

Kontaveit dobrze radziła sobie także w turniejach wielkoszlemowych. W Australian Open, French Open i US Open potrafiła dojść do 4. rundy. Najwyżej w rankingu gry pojedynczej była sklasyfikowana na 14. miejscu (1 kwietnia 2019). Na korcie zarobiła już blisko cztery miliony dolarów. Na pewno będzie bardzo wymagającą rywalką dla Świątek.
Spotkanie odbędzie się w środę. Mecze rozpoczynają się tego dnia o godz. 16 polskiego czasu. Nie wiadomo jeszcze, o której na korcie pojawi się tenisistka z Raszyna pod Warszawą.