Turniej ATP w Rzymie. Rafael Nadal - Pablo Carreno-Busta - wynik i relacja - tenis

16/09/2020, 19:47 GMT+2

Rafael Nadal bierze sie do szlifowania mistrzowskiej formy na "mączce". W środę Hiszpan gładko wygrał ze swoim rodakiem Pablo Carreno-Bustą 6:1, 6:1 w drugiej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Był to pierwszy występ słynnego tenisisty z Majorki po półrocznej przerwie.

Nadal zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu i jest rozstawiony z takim samym numerem w stolicy Włoch. Turniejową "jedynką" jest Serb Novak Djoković. Dla Hiszpana rywalizacja w Rzymie zawsze była bardzo ważna i ponownie celuje tu w wygraną.

W drodze z Rzymu do Paryża

34-letni Hiszpan zwyciężył w imprezie na kortach Foro Italico dziewięć razy. Jest to dla niego także ważny sprawdzian przed zbliżającym się wielkimi krokami French Open (zaczyna się 21 września, transmisje w Eurosporcie i Eurosport Playerze). Nadal jest królem tego turnieju. W Paryżu będzie bronił tytułu, a na kortach Rolanda Garrosa wygrywał łącznie aż 12 razy.
Obecnie Rafa ma trochę do nadrobienia. Poprzedni oficjalny mecz rozegrał 1 marca w finale zawodów ATP w Acapulco, pokonując Amerykanina Taylora Fritza 6:3, 6:2. Później pauzował, podobnie jak inni tenisiści, z powodu pandemii COVID-19. Przerwę przedłużył, rezygnując ze startu w US Open.
W czwartek na kortach w Rzymie Hubert Hurkacz zmierzy się w drugiej rundzie z Rosjaninem Andriejem Rublowem.