Turniej ATP w Rzymie. Hubert Hurkacz - Diego Schwartzman - wynik i relacja - tenis

18/09/2020, 18:32 GMT+2

Hubert Hurkacz przegrał z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem 6:3, 2:6, 4:6 w meczu 1/8 finału ATP Masters 1000 w Rzymie. W decydującej partii Polak prowadził już z przewagą przełamania.

W poprzedniej rundzie Hurkacz (31. ATP) poradził sobie z dwunastym w rankingu Andriejem Rublowem z Rosji, "piętnastce" listy ATP już nie dał rady.

Wzloty i upadki

Pierwszego gema, przy własnym serwisie, Polak wygrał "na sucho". Potem jednak stracił koncentrację. Schwartzman zrewanżował się bardzo szybko i do przełamania doprowadził już w następnym gemie. Wrocławianin najpierw przestrzelił bekhend, potem forhend - następnie popełnił podwójny błąd serwisowy.
Na szczęście odrobił straty już w czwartym gemie, zdecydowanie najdłuższej rozgrywce pierwszego seta. Argentyńczyk dostał nawet ostrzeżenie za zbyt długie przygotowywanie się do serwisu. Hurkacz odzyskał równowagę i wygrał kolejnego gema bez straty punktu.
Schwartzman nie mógł złapać rytmu po kłótniach z arbitrem i przegrywał niemal wszystkie długie wymiany. 28-latek zdołał ugrać jeszcze gema przy swoim serwisie, ale losów pierwszego seta już nie uratował. 39 minut zajęło Hubertowi Hurkaczowi wygranie pierwszej partii 6:3.
W drugim secie gra Hurkacza straciła na jakości, za to zdecydowanie swój tenis poprawił Schwartzman. Argentyńczyk skracał wymiany, dobrze radził sobie z wysoko kozłującymi piłkami posyłanymi przez Polaka. W czwartym gemie przełamał wrocławianina i w pełni przejął kontrolę nad drugim setem. Tę partię wygrał 6:2.

Udany rewanż

W trzecim secie Hurkacz odzyskał dobrą dyspozycję. Zaliczył udany początek partii, łatwo wygrywając gema przy własnym serwisie. W końcu zdobył nawet punkt po skrócie (wcześniej notorycznie psuł każdą taką próbę). W trzecim gemie w ekspresowym tempie przełamał rywala.
Schwartzman zaczął cierpieć na korcie, miał problem z dobiegnięciem do trudniejszych zagrań Hurkacza. Ten zaczął czuć się bardzo pewnie. Wydawało się, że ma otwartą drogę do wygranej. Wygrywał 4:2 z przełamaniem. W ósmym gemie doszło do jednak do powrotnego przełamania. Schwartzman znów uwierzył w siebie. Zaczął grać bardzo ofensywnie, a Hurkacz nie wytrzymał presji.
Łącznie Polak stracił cztery gemy z rzędu.
Filigranowy Argentyńczyk (Hurkacz mierzy 196 cm, Schwartznam tylko 170) zrewanżował się "Hubiemu" za styczniową porażkę w ATP Cup. W ćwierćfinale imprezy w Rzymie zmierzy się z wygranym spotkania Rafael Nadal - Dusan Lajović.
ATP Masters 100 w Rzymie, 1/8 finału:
Hubert Hurkacz - Diego Schwartzman 6:3, 2:6, 4:6
Z grą podwójną w Rzymie pożegnała się Magda Linette. Polka i amerykańska tenisistka Bernarda Pera odpadły w ćwierćfinale. Przegrały z Niemką Anną-Leną Friedsam i Rumunką Ralucą-Ioaną Olaru 7:5, 6:7 (4-7), 8-10.
Autor: MSk / Źródło: eurosport.pl