Turniej ATP w Halle. Roger Federer – Ilja Iwaszka: wynik i relacja – tenis

15/06/2021, 11:15 GMT+2

Po ponad 700 dniach przerwy od gry na trawie Roger Federer wrócił na ulubioną nawierzchnię. W 1. rundzie turnieju w Halle Szwajcar nie bez problemów pokonał kwalifikanta z Białorusi Ilję Iwaszkę 7:6 (4), 7:5. W kolejnym meczu 39-latek zmierzy się z Felixem Augerem-Aliassime.

To może być ostatni rok gry Federera, który 8 sierpnia skończy 40 lat. Szwajcar ma jednak jeszcze kilka celów do zrealizowania. Chce jak najlepiej zaprezentować się w swoim ulubionym Wimbledonie, a potem zgarnąć medal na igrzyskach w Tokio.

Ponad 700 dni przerwy

Najpierw jednak przygotowuje się podczas turnieju w Halle, gdzie w 1. rundzie pokonał Iwaszkę. Federer pojawił się na kortach trawiastych po ponad 700 dniach przerwy. W tym czasie przeszedł dwie operacje kolana i dopiero w tym roku wrócił do gry. Wcześniejsze mecze były tylko przygotowaniem do występów na ulubionej nawierzchni.
W zakończonym niedawno French Open Szwajcar po wygraniu trzech meczów się wycofał. Wolał nie ryzykować i w spokoju trenować przed najważniejszą dla siebie częścią sezonu.
Iwaszkę pokonał nie bez problemów, ale w najważniejszych momentach zachował więcej zimnej krwi. Federer uwielbia grać w Halle. Zwyciężał tu aż 10 razy, a jedną z ulic obok kortów nazwano na jego cześć.

Hurkacz już poza turniejem

W kolejnej rundzie maestro z Bazylei teoretycznie mógł zmierzyć się z Hubertem Hurkaczem. Aby tak się stało, Polak musiał jednak pokonać we wtorek swojego partnera deblowego Felixa Augera-Aliassime. Mecz zakończył się zwycięstwem Kanadyjczyka 6:3, 7:5.
- Przed turniejem odczuwałem lekką presję, ale po wygranej już wiem, że zagram tu co najmniej dwa mecze. Oczywiście moim nadrzędnym celem jest dobry występ na Wimbledonie. Oczekiwania mam spore. Jeśli nie liczyłbym w Londynie na dobry wynik, nie grałbym już w tenisa – ocenił 20-krotny mistrz Wielkiego Szlema.
Kolejny mecz Federera w Halle odbędzie się w środę. Z występów w turnieju wycofał się finalista Rolanda Garrosa Stefanos Tsitsipas.
Autor: Kaszaj/TG / Źródło: eurosport.pl, tennis.com