Turniej ATP w Genewie. Roger Federer - Andujar Alba Pablo: wynik meczu i relacja - Tenis

18/05/2021, 16:52 GMT+2

Roger Federer nie tak wyobrażał sobie przygotowania do startu w wielkoszlemowym French Open. Legendarny Szwajcar już w pierwszym oficjalnym meczu w tym roku na "mączce" musiał uznać wyższość rywala. W drugiej rundzie turnieju w Genewie pokonał go Hiszpan Pablo Andujar-Alba 6:4, 4:6, 6:4.

Z powodu licznych kontuzji 39-letni Federer rozegrał w sumie tylko trzy oficjalne mecze w tym sezonie. Wcześniejsze dwie potyczki stoczył na początku marca podczas turnieju ATP w Dausze na kortach twardych. Wówczas do rywalizacji wrócił po 14 miesiącach przerwy.
Na kolejny pojedynek legendarnego Szwajcara trzeba było czekać do turnieju w Genewie. Impreza rozgrywana na kortach ziemnych miała przygotować go do startu w rozpoczynającym się 30 maja wielkoszlemowym French Open.

Odpadł po dwóch godzinach gry

Turniej w ojczyźnie rozpoczął od wolnego losu. Natomiast w kolejnej rundzie zmierzył się z 35-letnim Andujarem-Albą. 75. zawodnik w rankingu ATP okazał się dla światowej "ósemki" wystarczająco trudnym rywalem.
Spotkanie od początku było dość wyrównane. Pierwszego seta przegrał jednak Szwajcar 4:6. W drugim, w takim samym stosunku, potrafił odrobić straty. Natomiast w decydującej partii znów musiał uznać wyższość rywala.
Tym samym po niespełna dwóch godzinach walki ze zwycięstwa 6:4, 4:6, 6:4 i awansu do ćwierćfinału cieszył się Andujar-Alba.
Federer może już się skupić na imprezie w Paryżu. Dotychczas wygrał rekordowe 20 turniejów wielkoszlemowych. Tyle samo zwycięstw ma także Hiszpan Rafael Nadal.
French Open rozpocznie się 30 maja i zakończy 13 czerwca. Transmisje w Eurosporcie i w usłudze Eurosport Player.
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl